Ticari Araç

305 km menzil sunan SWM’nin elektrikli hafif ticari aracı X30L EV, Türkiye’de

 İtalyan SWM Motors, Türkiye’deki ürün gamını genişletiyor. Üç farklı SUV modelle giriş yaptığı Türkiye pazarına yeni elektrikli hafif ticari modeli X30L EV’yi 1 milyon 199 bin 500 TL’den başlayan fiyatlarla  satışa sundu.

Türkiye otomotiv pazarı, potansiyeli ve dinamik yapısıyla küresel oyuncuların yakın takibi altında. Bu kapsamda kısa bir süre önce Türkiye pazarına giriş yapan ve Çin’in önde gelen otomotiv üreticilerinden Shineray Group bünyesinde faaliyet gösteren İtalyan SWM markası, ürün gamını genişletmek için çalışmalarına devam ediyor.

Türkiye’de ATMO Grubu’nun temsil ettiği marka, G01, G01F ve G03F olmak üzere üç farklı benzinli SUV modeliyle giriş yaptığı Türkiye pazarına yeni bir modelini daha getirmeye başladı. Markanın yeni elektrikli hafif ticari modeli X30L EV, başta KOBİ’ler olmak üzere çalışma hayatına elektriğin çevreci özellikleri ve ekonomisini kazandıracak.

4.495 mm’lik uzunluğu ile kompakt boyutlara sahip olan yeni X30L EV, buna rağmen 2.925 mm’lik aks aralığı ile sınıfının en geniş yükleme alanlarından birini sunuyor. 2510x1475x1350 ölçülerine sahip 5 metreküplük yükleme alanıyla rakiplerinden ayrışan yeni araç, 700 kilogramlık taşıma kapasitesiyle de dikkat çekiyor. Tek parça çelik bariyer ALL FLAT teknolojisi ve yüksek mukavemetli alüminyum döşeme tasarımıyla çok geniş bir yükleme alanı sunabilen X30L EV, kompakt boyutları sayesinde yer altı otoparkları gibi kapalı alanlarda bile kullanım kolaylığı sağlıyor.

Tek şarj ile 305 kilometre menzil!

CATL üretimi 41.86 kWh kapasiteli batarya ile 305 kilometrelik menzil (NEDC) vadeden yeni SWM X30L EV’nin şarj süreleri de oldukça iddialı. Standart şarjda 6 saatte tamamen şarj olabilen araç, hızlı şarj ile sadece 45 dakikaya (yüzde 80’e kadar) ihtiyaç duyuyor. Şarj cihazı standardı hem AC hem de DC şarj için yaygın olarak bulunan ve kullanımı kolay olan “CCS” olarak öne çıkıyor. Arkadan itişli araç, 60 kw güç ve 220 Nm tork üreten motoruyla yüksek bir performans sunuyor. Sport modunda yüzde 15 performans artışı sağlayan motor, bu sayede tam yüklü halde bile yeterli performansı sergiliyor. Renkli LCD gösterge paneli, Android ve Apple Carplay bağlantılı 10 inçlik multimedya ekranı, klima, çift hava yastığı, ABS+EBD, EPS, ESC, lastik basınç sensörü, yokuş kalkış desteği, LED farlar, deri koltuklar, enerji rejenerasyonu, batarya ısıtma ve soğutma fonksiyonu, elektrikle ayarlanabilen camlar, arka kamera ve park sensörü gibi zengin bir donanım listesiyle sunulan SWM X30L EV, yaya koruma sistemi gibi güvenlik ekipmanlarına da sahip.

 

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu