Yeni Haberler

2 milyon elektrikil araç sattı

Lexus, global olarak 2 milyon adetlik elektrik motorlu araç satışını aşarak büyük bir başarıya imz attı

Premium otomobil üreticisi Lexus, global olarak 2 milyon adetlik elektrik motorlu araç satışını aşarak önemli bir kilometre taşını geride bıraktı. 2005 yılından bu yana hibrit modellerle elektriklenmeye başlayan Lexus’lar, bu zamana kadar 19 milyon ton civarında daha az CO2 emisyonu salımı gerçekleştirilmesini sağladı.

EN ÇOK HIBRIT RX TERCİH EDİLDİ

2005 yılında RX400 h ile premium segmenti hibrit SUV ile tanıştıran Lexus, yüksek sürüş performansı ve çevre duyarlılığıyla tüm modellerini sürekli olarak geliştirmeye devam etti. Lexus’un elektrik motorlu araçlarda en çok tercih edilen modeli de, hibrit RX SUV oldu.

90 ÜLKEDE SATIŞ YAPIYOR

Elektrik motorlu ürün gamını birçok hibrit model ve bataryalı elektrikli araçlarla genişleten Lexus, müşterilerin ve toplumun ihtiyacına uygun geniş bir model yelpazesi sunuyor. Doğru zamanda, doğru ürünü, doğru yerde felsefesine sahip Lexus, çeşitli enerji kaynaklarına ve altyapı şartlarına en uygun modelleri geliştirmeye devam ediyor.

Lexus bu stratejiyle birlikte hibrit ve tamamen elektrikliler dahil olmak üzere yaklaşık 90 ülke ve bölgede, dokuz elektrik motorlu model satışı gerçekleştiriyor. Lexus’un 2020 satışlarında elektrik motorlu araçların oranı yüzde 33 olurken, Batı ve Orta Avrupa’da bu oran yüzde 96’ya kadar çıkıyor.

Lexus, CO2 emisyonlarını düşürmek adına yenilikler sunmayı sürdürecek. 2025’e kadar Lexus, 20 yeni veya güncellenmiş modeli sunacak. Bunların 10 adedinden fazlası tamamen elektrikli, plug-in hibrit ve kendi kendini şarj eden hibrit araçlardan oluşacak.

Premium marka aynı zamanda 2025 yılında tüm ürün gamında elektrik motorlu bir versiyon sunmayı hedefliyor.

2021 yılı içerisinde ilk plug-in hibrit Lexus modelini kitlesel pazara sunmayı planlayan Lexus, 2022’de ise tamamen yeni platform üzerine yapılan bataryalı elektrikli aracını tanıtacak. Bu planlar çerçevesinde 2025’te markanın global satışlarında elektrikli motorlu araçların oranı yüzde 50’den daha fazla olacak.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu