Yeni Haberler

Bursalı Megane Sedan’a yeni motor

Ranault, Bursa fabrikasında ürettiği Megane Sedan modelinE 1.0 TCe benzinli motor ekledi

Renault, Bursa fabrikasında ürettiği Megane Sedan modelini kapsamlı bir makyajdan geçirdi. Yeni motor, konfor ve güvenlik donanımları eklenen yeni Megane Sedan 2021 yılı başından itibaren satışa sunulacak. Yapılan değişiklikler sonrasında iç mekan , Renault EASY LINK bağlantılı multimedya sistemini entegre eden 10,2 inç gösterge paneli ve 9,3 inç dikey ekranlarla donatılmış.

1.0 TCe BENZİNLİ MOTOR İLK KEZ GÖREV ALACAK

Otomobilin motor ailesinde1.0 TCe benzinli motor ilk kez görev yapacak. Bursa fabrikasının gözbebeği model rekabet ettiği C sınıfında önemli bir başarı öyküsü yazdı. Otomobil 2016’daki tanıtımından günümüze kadar 30 ülkede 200 bin adetten fazla sattı. Zarif ve zarif tasarım Yeni Mégane Sedan’da çok daha verimli olan100 Pure Vision LED teknolojisinin yanı sıra sembolik Renault C-Shape ışık imzasını (C-Shape) da kullanıyor.

İÇ MEKANDA DA DEĞİŞİKLİK YAPILMIŞ

Ön bölümde krom unsurlar da içeren yeni bir tampon, ızgara ve daha aerodinamik çamurluklara sahip otomobilde artık kapı kolu aydınlatmaları da görev yapıyor. Yeni renk seçenekleri eklenen otomobilde 16 ila 18 inç arasında yeni jantlar da sunuluyor. İç mekandaki değişiklikler, 10,2 inç büyüklüğünde ki gösterge paneli, yeni Renault EASY LINK bağlantılı multimedya sistemiyle, tüm navigasyon ve bilgi-eğlence özelliklerinin yanı sıra MULTI-SENSE ayarlarını da sunuyor.

DAHA KONFORLU BİR SÜRÜŞ İMKANI…

Daha fazla ergonomi için, sürüş yardım kontrolleri direksiyon simidinde birlikte gruplandırılmıştır ve sıcaklık göstergesi gibi konsol kontrollerine daha erişilebilir. Yeni Mégane Sedan ayrıca elektrokromik çerçevesiz iç dikiz aynası ve klima kontrollerinde krom kaplamalarla donatılmıştır. Yeni döşeme iç mekanı tamamlıyor. Sürücü artık daha konforlu bir sürüş pozisyonu için elektrikli olarak ayarlanabilen bir koltuğa sahip. Dört sürüş moduna (motora bağlı olarak Eco, Comfort, Sport ve MySense) sahip olan Renault MULTI-SENSE teknolojisi, sürüş deneyimini daha da sürükleyici hale getirmek için gelişiyor.

RLU BİR SÜRÜŞ İMKANI…

Yeni özellikler arasında daha fazla sezgisellik için geliştirilmiş ergonomi ve basitleştirilmiş ayarlar, yeni ortam renkleri ve motor sesi için R-Sound uygulaması yer alıyor. Güvenliği artırmak için yeni sürüş yardımları Yeni Mégane Sedan, sürüşü daha güvenli ve daha keyifli hale getirmek için yeni sürüş yardımları içeriyor: Dur & Kalk işlevli Adaptif Hız Sabitleyici , araç ile öndeki araç arasındaki mesafeyi belirli bir hızda korur ve aracın hızlanmasını ve frenlemesini düzenler. Aktif Acil Fren Sistemi yaya algılama ile güçlendirilmiştir. Sürücüyü tehlikeli bir duruma karşı uyararak güvenliği en üst düzeye çıkarır ve sürücünün tepki vermemesi durumunda fren uygulayabilir. Arka Çapraz Trafik Uyarısı yaklaşan engel algılar ve geri sürücüyü uyarır. Buna ek olarak, sürücünün fren serbest bırakıldığında hareketsiz kalmasını sağlayan el freninin Otomatik Tutma işlevi, şehirde daha fazla konfor için iyileştirildi.

Yeni Mégane Sedan, Şeritten Ayrılma Uyarısı, Uyuşukluk Uyarısı ve Kör Nokta Uyarısı gibi daha güvenli ve daha konforlu sürüş sağlayan yardımcıları eklemeye devam ediyor .

1.0 TCe ile motor ailesi gelişti Yeni Mégane Sedan, birçok farklı müşteri kullanımına uyarlanmış ve Euro 6D FULL standardı tarafından belirlenen yeni düzenlemelerle uyumlu daha geniş bir motor yelpazesi sunar: Benzinde, yakıt tüketimini ve CO2 emisyonlarını azaltmak için optimize edilmiş verimli 115 beygir gücündeki versiyonunda (manuel şanzımanlı) tamamen yeni 1.0 TCe direkt enjeksiyonlu motoru sunuyor.

Partikül filtresi ile donatılmış 1.3 TCe motor, 140 beygirlik versiyonda da mevcuttur (6 ileri manuel şanzıman ve 7 ileri EDC çift kavramalı otomatik şanzıman ile kullanılıyor) Dizelde, 1.5 Blue dCi motor 115 beygir versiyonunda mevcuttur (6 ileri manuel şanzıman ve 7 ileri EDC çift debriyajlı otomatik şanzıman ile) Bursalı Mégane Sedan, Suudi Arabistan, Bulgaristan, Hırvatistan, Mısır, Birleşik Arap Emirlikleri, Estonya, Macaristan, İrlanda, İsrail, Letonya, Litvanya, Fas, Polonya, Portekiz, Çek Cumhuriyeti, Romanya, Sırbistan, Slovakya, Tunus, Türkiye ve Ukrayna olmak üzere 30 ülkede müşterilerle buluşuyor.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu