Yeni Haberler

Civic Type R segmentinin lideri oldu

Honda Civic Type R, satış grafiği ile Türkiye’de segmentinin en çok satan modeli oldu. 2020 yılında toplam 13 adet Civic Type R satıldı

 

Performansıyla göz kamaştıran Honda Civic Type R, satış rakamları ile de farkını ortaya koydu. Makyajlı versiyonuyla yılın ikinci yarısında satışa çıkmasına rağmen 13 adetlik satışı ile segmentinin en çok satan modeli olma başarısını elde eden Honda Civic Type R, ‘Hot Hatch’ sınıfındaki liderliğini korudu.

MAKYAJLA GÜNCELLENDİ

Honda’nın yüksek performanslı kompakt hatchback segmentindeki başarılı temsilcisi Civic Type R’ın makyajla güncellenen versiyonu Türkiye’de de performans sevenlerin odağı olmayı başardı. Honda Civic Type R’ın 2.0 litre VTEC Turbo motoru ve 6 vitesli manuel şanzımanı benzersiz bir performans sunarken, üç çıkışlı egzoz sisteminin Aktif Ses Kontrolü özelliği ile de sürüş keyfini artırıyor.

SINIFININ EN İYİ SÜRÜŞ DENEYİMİNİ YAŞATIYOR

Düşük ağırlık merkezi, hafif ve rijit gövdesiyle Honda Civic Type R, yüksek performanslı hatchback segmentinin en iyi sürüş deneyimini yaşatıyor. Gelişmiş süspansiyon sistemi ile daha atak ve keskin bir sürüş deneyimi sunan Type R,  Adaptif Amortisör Sistemi’nin yazılımının yol koşullarını çok daha hızlı bir şekilde okuması sayesinde üstün yol tutuşu sağlıyor.

0’DAN 100’E 5.8 SANİYEDE ULAŞIYOR

Civic Type R, R 0-100 km/s hızlanmasını 5,8 saniyede tamamlıyor ve 270 km/s maksimum hıza ulaşıyor. Çeşitli sürüş modları ile konfor ve performansı bir arada sunan Type R, Honda LogR özelliği ile sürüş verilerini kayıt altına alıp analiz ederek sürücünün kendini geliştirmesine katkı sağlıyor. İç ve dış tasarımı ile en az performansı kadar dikkat çeken Civic Type R, güvenliği de ön planda tutuyor. Honda Civic Type R, sınıfının en kapsamlı güvenlik paketlerinden biri olan Honda SENSING ile Kör Nokta Uyarı Sistemi, Çapraz Trafik Uyarı Sistemi, Araç Denge Kontrol Sistemi (VSA) ve Lastik Basınç İkaz Sistemi (TPMS) gibi birçok aktif güvenlik teknolojisini bünyesinde barındırıyor.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu