Yeni Haberler

COVID19 virüsü tatilinize engel değil Karavanlar sizi bekliyor…

Bütçenize uygun karavan kiralayıp, sağlık ve huzurlu bir tatil yapabilirsiniz

Bu yaz karavanla tatile çıkmak hem hesaplı hem de sağlık açısından daha güvenli. Tüm dünyayı etkisi alan nedeniyle bugünlerde alışkanlıklarımızın çoğunluğunu maalesef değiştirmek zorunda kaldık. Koronavirüs salgınından korunmak için sosyal mesafe kurallarını dikkate aldığımız bu dönemde hayallerini kurduğumuz 5 yıldızlı otellerdeki tatil planlarını da rafa kaldıranlar için. COVID19 virüsün kesin tedavisinin ne zaman bulunacağı henüz bilinmezken hem kalabalıktan uzak olması hem de doğayla iç içe olma imkanı vermesiyle karavan tatilleri bu sene popüler olacak gibi.

Türkiye'de karavanla bütcenize uygun tatil yerleri
Dört kişilik bir ailenin bir haftalık karavan tatili isterseniz çok oldukça hesaplı olabilir

4 KİŞİLİK BİR AİLENİN 1 HAFTALIK TATİL KAÇ LİRA?

3 bin 500 lira karavan kirası, 

1500 km için 850 TL ortalama yakıt (Ortalama 100 km’de 10 litre mazot yakıyor) 

100 TL x 7 = 700 TL kamping kirası

1000 TL yeme-içme maliyeti 

Toplam maliyet: 6 bin 50 lira

KARAVAN SATIN ALMANIZ GEREKMEZ

Öncelikle şunu bilmelisiniz ki, karavanla seyahat etmek için karavan satın almak gerekmiyor. Karavan kiralayan pek çok firma hizmet veriyor. Minumum 1 hafta 4 kişilik bir aile için Motokaravanlar haftalık 3 bin 500 TL’den başlıyor. Eğersadece çekme karavan kiralamak isterseniz onunda fiyatı 1750 TL’den başlıyor. Motokaravanlarda yok yok, mutfak, buzdolabı, duş, tuvalet. Size de yalnıca bavulunuzu hazırlayıp tatile çıkmanız yeterli oluyor. Kamyon kasa ve römorklu, yani aracınızın arkasına bağlayacağınız ve motokaravan modelleri için B tipi ehliyet yeterli. Ancak doğrudan TIRşeklindeki karavanlar için bundan daha fazlasına ihtiyacınız olabilir. Kiralayacağınız karavanın içerisinde; yatak, mutfak, sandalye, TV, bardak, tencere-tabak, ocak, dolaplar, duş ve tuvalet gibi demirbaş ihtiyaçlar bulunuyor genelde.

KARAVAN KİRALARKEN FİRMAYA DİKKAT EDİN
Karavan konforlu bir hayat değildir. Sonuçta 10 metrekarelik bir alanda tatilinizi geçiriyorsunuz. Daha az eşya ve özellikle kıyafetlerinizi daha tasarruflu kullanarak yaşamanız gerektiğini unutmayın. Karavan kiralarken kiralamayı yapan firmayı irdelemek gerekir, bazıları bir araç ve bir telefondan ibaret kişilerden oluşabilmektedir. Aracı önceden görmekte fayda var.

KARAVAN EVRAKLARINI İYİ KONTROL EDİN

Aracın bakımlarının ve evraklarının tam olduğundan emin olun. Güvenilir firmalardan karavan kiralama yapın. Yolda karavanı tanımaya çalışmayın önceden kısa da olsa bir eğitim, bilgi talep edinKiralama firmasanın 24 saat ulaşılabilir olduklarından emin olun. Kilometre sınırlaması olmadığını teyit edin. Araçların kaskolu olup olmadığı, kaza durumunda ne olacağı sorgulayın.

HER YERDE KONAKLAYABİLİRSİNİZ

Ege ve Akdeniz kıyıları hem mevsim konaklama yapabilirsiniz. Ege’de yolculuk ve kamp yapacakların gözdesi Cunda’nın bakir koylarından birinde olan Ada Camping. Çanakkale’deki Kum Hotel Kamping, Bursa’daMisi Kamping oldukça tercih edilen yerler. Daha güneye, Marmaris-Datça taraflarına uzandığınızda ise her koy sizin. Bu civarda tesis sıkıntısı da yok. İçlerinde en düzgün ve organize olanlar ise profesyonel karavancıların da tercihi olan Datça’daki Aktur ve Marmaris’teki Çubucak kampı,Antalya’da Kaş Kamping, Muğla Akyaka’daki Orman Kampı denize sıfır konumu, mis gibi havası ve yemyeşil doğası ile Türkiye’deki en güzel karavan konaklaması için uygun kamp yerlerinden biri. Orta Anadolu’da ise Ankara üzerinden Nevşehir, Kapadokya karavanla gezmek ayrı bir keyif ve Panoroma kamping bölgenin en popüler konaklama merkezi. Doğu Karadeniz sahili ise karavan için başlı başına ayrı bir rota.

Karavan en güzel ve özgür tatili yapmak için Türkiye'de kamplar sizi bekliyor
Gündüz denizin keyfini çıkarın, gece ise doğa ile başbaşa kalarak huzur bulun

BÜTÇENİZE UYGUN KARAVAN SATIN ALMAK İSTERSENİZ İŞTE FİYATLAR…

2014 MODEL CITROEN PANELVAN, YATAK KAPASİTESİ 4, MANUEL VİTES, FİYATI: 230 BİN TL

2014 MODEL FİAT ALKOVENLİ(YAPMA KASA), YATAK KAPASİTESİ 6, MANUEL VİTES, FİYATI: 440 BİN TL

2008 MODEL OTOKAR PANELVAN YATAK KAPASİTESİ 8, MANUEL VİTES, FİYATI: 280 BİN TL

2005 MODEL MERCEDES PANELVAN YATAK KAPASİTESİ 3, MANUEL VİTES, FİYATI: 85 BİN TL

2001 MODEL PEUGEOT PANELVAN YATAK KAPASİTESİ 5, MANUEL VİTES, FİYATI: 58 BİN TL

2000 MODEL FİAT PANELVAN YATAK KAPASİTESİ 2, MANUEL VİTES, FİYATI: 49 BİN TL

1997 MODEL KIA ALKOVENLİ (YAPMA KASA) YATAK KAPASİTESİ 4, MANUEL VİTES, FİYATI: 120 BİN TL

 1990 MODEL ISUZU ALKOVENLİ (YAPMA KASA) YATAK KAPASTESİ 2, MANUEL VİTESİ, FİYATI: 30 BİN TL

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu