Genel

Dağtekin: Elektrikli araçlara yatırım yapmaya devam edeceğiz

Otomobil, motosiklet, bisiklet ve scooter’la elektrikli mobilite ürün gamı en geniş firma olan Doğan Trend Otomotiv, elektrikli araçlara yatırım yapmaya devam edecek.

MG’nin Türkiye tanıtımını yüzde 100 elektrikli modeliyle yaptıklarını belirten Doğan Trend Otomotiv CEO’su Kağan Dağtekin, “Sadece 6 ay sonunda elektrikli otomobil pazarında %15’in üzerinde bir pay elde ettik. Eş zamanlı olarak Suzuki’de hibrit modellere geçişi tamamladık. Böylece 2021’de ürün gamı en düşük karbon emisyonuna sahip gruplardan olduk” dedi. Ayrıca, Wallbox ile tüm otomotiv markalarına uyumlu şarj cihazlarımızı da müşterilerimizle buluşturduk” dedi.

“ELEKTRİKLİ OTOMOBİL PAZARINDAN YÜZDE 15 PAY ELDE ETTİK”

Dağtekin: Doğan Trend Otomotiv olarak uzun vadeli stratejimizi elektrikli mobilite etrafında örüyoruz. Otomobil, motosiklet, bisiklet ve scooter’larımızla elektrikli mobilite ürün portföyü en geniş firma olduk. Doğan Holding’in de sürdürülebilirlik misyonu paralelinde cesaretle elektrikli araçlara yatırım yapıyoruz.

Öyle ki, elektrikli araçların henüz ülkemizdeki payının düşük olmasına ve ticaretindeki zorluklara rağmen 2021’de ülkemizde satışına yeni başladığımız MG markasının ülke lansmanını %100 elektrikli modeliyle yaptık. Lansman gayet başarılı oldu ve sadece 6 ay sonunda elektrikli otomobil pazarında %15’in üzerinde bir pay elde ettik. Eş zamanlı olarak Suzuki’de hibrit modellere geçişi tamamladık ve toplam Suzuki satışımız içinde hibrit payı %90’nın üzerine çıktı. MG ve Suzuki toplamda düşündüğümüzde 2021’de ürün gamı en düşük karbon emisyonuna sahip gruplardan olduk diyebiliriz” diye konuştu.

DAĞTEKİN: HIZLA BÜYÜYEN BİR EKİBİZ

Dağtekin sözlerini şöyle sürdürdü “Ayrıca, Wallbox ile tüm otomotiv markalarına uyumlu şarj cihazlarımızı da müşterilerimizle buluştururken ev ve iş yerlerinde kolayca araç şarjı çözümü sunuyoruz.

Otomobillerin yanı sıra; motosiklet, bisiklet hatta scooter gibi iki tekerlekli araçlar hızla hayatımızın parçası haline geliyor. Biz de şehir içi elektrikli mobilite segmentinde; elektrikli motosikletimiz Silence, elektrikli Bimas katlanır bisiklet ve OKAI e-scooter ile aslında iki tekerin en küçüğünden, büyük SUV kategorisindeki MG EHS’e kadar her türlü ihtiyaca cevap verebiliyoruz. Bu sayede Doğan Trend Otomotiv olarak ülkemizdeki elektrikli ürün gamı en geniş grup olduğumuzu ifade etmeliyim.

2021 yıl sonunda 3 kat büyüme ile toplam ciromuzu 1,5 milyar TL’ye ulaştırmayı hedeflerken, aramıza katılan yeni markalarımıza paralel olarak hızla büyüyen bir ekibiz.

Amacımız 2022 yılında da tüm markalarımızda ve işlerimizde kararlılıkla büyümeye devam etmek. Ancak öne çıkacak işlerimiz, doğal olarak portföyümüze eklediğimiz yeni markalarımızın tempo yakalamasını sağlamak olacak. Otomobilde MG, motosiklette KYMCO ve hacimsel olarak önemli bir büyümeyi de ikinci el ve kiralama platformumuz Suvmarket ile hedefliyoruz” dedi.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu