Yeni HaberlerYeni Modeller

DS Matrix Led Vision ile daha ileriyi görün

DS Automobiles, DS MATRIX LED VISION ile DS 3 CROSSBACK segmentinde matris farlar kullanan ilk üretici oldu.

DS Automobiles, DS MATRIX LED VISION ile DS 3 CROSSBACK segmentinde matris farlar kullanan ilk üretici oldu. Bu teknolojik atılım, sürücü ve diğer trafik kullanıcıları için güvenlik ve konfor açısından önemli bir avantaj sağlıyor. DS 3 CROSSBACK’in sanat eserlerini kıskandıracak tasarımının temel öğeleri olan DS farlar ileri teknoloji sunuyor. Kısa far işlevi için üç LED bölmesi ve uzun far işlevi için MATRIX BEAM modülü olmak üzere iki farklı bölümden oluşan farlar, DS 3 CROSSBACK’in ön yüzünün iddialı tasarımında baş rol oynuyor.

ORTAMA GÖRE KADEMELİ OLARAK YANIP SÖNÜYOR

DS WINGS’in her iki yanında bulunan MATRIX BEAM modülleri, ön camın üstüne yerleştirilen bir kameranın algıladığı ortama göre kademeli olarak yanıp sönen 15 bağımsız bölümden oluşuyor. Işık demeti otomatik olarak uyum gösteriyor ve bu sayede elde edilen optimum aydınlatma diğer sürücülerin gözlerini kamaştırmadan sürekli uzun farlarla seyretmeye olanak tanıyor.

DS Automobiles, DS MATRIX LED VISION ile DS 3 CROSSBACK segmentinde matris farlar kullanan ilk üretici oldu. Bu teknolojik atılım, sürücü ve diğer trafik kullanıcıları için güvenlik ve konfor açısından önemli bir avantaj sağlıyor
DS Matrix Led Vision ile daha ileriyi görün

 TRAFİK KURALLARI NE DİYOR?

Karayolları trafik yönetmeliğine göre uzun huzmeli farların yerleşim birimleri dışındaki karayollarında geceleri seyrederken, yeterince aydınlatılmamış tünellere girerken, benzeri yer ve hallerde yakılması mecburidir. Ancak karşı yönden gelen araç sürücülerinin ve karayolunu kullanan diğer kişilerin gözlerini kamaştıracak bütün hallerde uzun huzmeli farlar ile seyretmek yasaktır. Uzun farlardan kısa farlara geçiş, diğer kullanıcıların ilerlemesine rahatsızlık vermemek için yeterli bir süre önce gerçekleşmeli.

 GÖZLERİ ASLA KAMAŞTIRMADAN

Bir dizi sokak lambasının sonunda yerleşim bölgesinden çıkış levhası. Arkada, simsiyah gece. DS 3 CROSSBACK’in ön camının üstüne yerleştirilen kamera karanlığı algılar. Bilgi DS MATRIX LED VISION farlara iletilir. Kısa far işlevi için üç LED modülüne ek olarak, MATRIX BEAM modülü devreye girer. 15 ışık bölümü, uzun farlara geçiş için, içeriden dışarıya doğru kademeli olarak yanar. Bu kinematik bir gösteri sunar. Yol ve banketler aydınlanır. Sürüş daha güvenlidir ve sürücünün dikkati desteklenir.

KAMERA ALGILARI TAKİP EDİYOR

Uzakta, ilk ışıklar görünür. Başka bir araç yaklaşır. Kamera algılar ve ilerleyişini takip eder. MATRIX BEAM modülünün ışık bölümleri ortaya çıkan aracın etrafında anında sönerek kesişme anında aydınlatılmamış bir alan oluşturur. Kalan bölgelerde, aydınlatma gücünü aynen korur. DS MATRIX LED VISION sistemi böylece diğer sürücülerin gözlerini kamaştırmadan uzun farlarla seyredebilmek için 15 bölümünü ayrı ayrı kontrol ederek her iki trafik yönünde diğer araçların varlığını yönetir.

FARLAR KADEMELİ OLARAK YANIP SÖNÜYOR

Étienne Menant, DS 3 CROSSBACK  Proje Yöneticisi: “Bölümlerin dinamik ve birimsel yönetimi, ışık akışının DS 3 CROSSBACK’in yönüne göre kusursuzca ayarlanmasına olanak tanır ve böylece yayılan güç de duruma uyarlanır. Şehir giriş ve çıkışlarında, kısa farlara geçiş ve uzun farlara geri dönüşte bölümler kademeli olarak sönüp yanar. ”

MATRIX BEAM MODÜLÜ NASIL ÇALIŞIR?

MATRIX BEAM modülü nasıl etkinleştirilir? Far kumanda halkasını otomatik konuma getirin. Kalıcı şekilde etkinleştirmek ve devre dışı bırakmak için, dokunmatik ekranın “sürüş” menüsünü kullanmak yeterlidir. Gerektiğinde, selektör hareketi işlevin devre dışı bırakılmasına ve yeniden etkinleştirilmesine olanak tanır. MATRIX BEAM modülün ilk etkinleştirmesi 40 km/sa hızın üstünde iken gerçekleşir. İşlev 25 km/sa hızın altında devre dışı kalır. Görüşün çok kötü olduğu durumlarda (yoğun kar, şiddetli yağmur, yoğun sis), işlevin devre dışı bırakılması önerilir.

 

https://www.youtube.com/watch?v=jf_m_z2WKiU

 

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu