Sürüş İzlenimi

Ekonomik ve konforlu bir araç istiyorsanız: Fiat Egea Cross

Türkiye’de 2021 yılının otomobili seçilen Fiat Egea Cross, 130 HP’lik 1.6 Multijet dizel motor seçeneği ile bu hafta konuğumuz oldu. Baştan şunu söyleyebiliriz, Egea Cross’a ödediğiniz paradan çok daha fazlasını size

sunan bir otomobil. Kendisinden çok daha yüksek fiyatlara satılan Crossover/SUV araçlara meydan okuyacak genişliği, bagaj hacmine teknoloji ve konfor özelliklerine sahip. Başarılı bir yol tutuşu sunan dizel motorlu aracın deposu dolunca 1050 km menzil ile gösteriyor. Hız yapmadığınız sürece Egea Cross yakıtı tüketmiyor adeta kokluyor ve bu durumda da cebinizin gerçek dostu olduğunu gösteriyor. Aracın en önemli eksikliği ise otomatik şanzıman olmaması. Egea Cross, Tofaş’ta üretilen ilk crossover modeli olmasının yanında, çok yönlü bir otomobil olarak da ön plana çıkıyor. Egea Cross, güçlü ve cesur tasarım hatları, farların altına kadar uzanan yeni ızgara görünümü ile bir crossover modelde olması gerektiği gibi geniş ve heybetli görünüyor. Yeni süspansiyon yapısı, yeni jant ve lastik ölçüleriyle Egea Cross’un yerden yüksekliği, diğer gövde seçeneklerine göre 4 cm artıyor. Tüm Cross versiyonlarında standart sunulan tavan rayları sayesinde Egea Cross, hatchback muadiline göre toplamda 7 cm yükselmiş oluyor. Egea Cross, güçlü görünümünü perçinleyen daha büyük lastikleriyle de gerek tasarımsal gerekse işlevsel farkını ortaya koyuyor.

DAHA ŞIK VA SPORTİF İÇ MEKAN

Yeni Fiat Egea modellerinde direksiyon da daha şık ve daha sportif tasarımıyla ve tamamen yenilenmiş olarak dikkat çekiyor. Daha kompakt bir boyuta sahip olan direksiyon daha ergonomik olacak şekilde tasarlanırken 7 inçlik dijital gösterge panelinin daha iyi görünmesini sağlıyor. Ailede ayrıca yeniden tasarlanan klima kumandaları, krom ve siyah detaylarla zenginleştirilen orta konsol da yeni tasarımıyla ön plana çıkıyor. Egea Cross, tüm yolcularına çok geniş bir iç alan sunuyor, ayrıca iç hacim konusunda sınıfının en iyi değerlerinden birini sahip ve hem ön hem de arka yolculara geniş bir diz mesafesi sunuyor.

AKILLI HIZ ASİSTANI

Sınıfına göre zengin güvenlik ve teknoloji özellikleriyle hayata geçirilen Egea Cross’ta da ailenin diğer üyelerinde olduğu gibi, ‘Trafik İşareti Tanıma Sistemi’, ‘Akıllı Hız Asistanı’,‘Şerit Takip Sistemi’, ‘Sürücü Yorgunluk uyarı Sistemi’, ‘Akıllı Uzun Far’, ‘Kör Nokta Uyarı Sistemi’, Ön park sensörleri ve Anahtarsız giriş/çalıştırma ve kablosuz akıllı telefon şarj gibi özellikler hayatı kolaylaştırmaya hazırlanıyor.

10 İNÇ DOKUNMATİK EKRAN

Multimedya konusunda da yenilikçi ve modern teknolojik imkanları kullanıma sunan Egea Cross’ta gelişmiş bağlanabilirlik çözümlerine ve 10 inç dokunmatik ekrana sahip beşinci nesil UConnect 5 multimedya sistemi yer alıyor. Kullanıcılarına pratik ve kullanışlı bir sürüş deneyimi sunmaya hazırlanan modelde kablosuz Apple CarPlay ve Android Auto desteğine sahip olan Uconnect 5, kişiselleştirilebilir profillerle 5 adede kadar konfigürasyonu saklama olanağı sunuyor. Egea Cross’taki multimedya sistemi, tıpkı ailenin diğer üyelerinde olduğu gibi aynı anda iki telefonu Bluetooth üzerinden bağlama olanağı da sunuyor. Kullanıcı, böylece iki farklı cep telefonunu eş zamanlı olarak kullanabiliyor ve gelen ve giden çağrıları, o sırada bağlı olmayan telefondaki bir çağrıyı cevaplamak için bir bağlantıdan diğerine geçiş yapmadan aynı anda yönetebiliyor.

DAHA DÜŞÜK YAKIT TÜKETİMİ İLE CEBİNİZİN DOSTU OLACAK

Fiat Egea Cross, 130 HP’lik 1.6 Multijet dizel motor seçeneği ile güçlü çekiş ve düşük yakıt tüketimini bir arada sunuyor. Dizel motorlu aracın deposu dolunca 1050 km menzil ile gösteriyor. Hız yapmadığız sürece Egea Cross yakıtı tüketmiyor adeta kokluyor ve durumda da cebinizin gerçek dostu olduğunu gösteriyor.  Aracın kampanyalı fiyatı 261.900 TL.

Fiat Egea Cross 1.6 Multijet fabrika verileri – teknik özellikler

Motor: 1598 cc, 4 silindirli, 16V, turbo dizel Şanzıman: 6 ileri oranlı manuel Maksimum güç: 130 HP @ 3750 d/d Maksimum tork: 320 Nm @ 150 d/d Maksimum hız: 200 km/h 0-100 km/s: 10.5 sn Boyutlar (uz./gen./yük.): 4386 / 1802 / 1556 mm Bagaj hacmi: 440 lt Yakıt tüketimi (ort.): 4.7 lt /100 km Fiyat: 250.300 (Urban) / 258.600 (Lounge) TL CO2 emisyonu: 123 g/km

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu