Yeni Modeller

Elektrikli Fiat 500 “La Prima by Bocelli” görücüye çıktı

Şehir otomobili segmentinde Stellantis’in en çok satılan elektrikli modeli ve Avrupa'nın en çok tercih edilen elektrikli otomobili konumunu koruyan tamamen elektrikli Fiat 500’e yeni bir versiyon eklendi.

Sıfır emisyonlu ulaşımın da ikonik modeli olmaya hazırlanan 500, dünyaca ünlü tenor, Maestro Andrea Bocelli, müzisyen Matteo Bocelli ve JBL ile iş birliği ile hayata geçen “La Prima by Bocelli” versiyonu ile benzersiz bir ses deneyimi sağlıyor ve JBL “Sanal Mekanlar” teknolojisiyle donatılan dünyanın ilk şehir otomobili olarak da otomotiv dünyasında fark yaratıyor.

AÇILIR TAVAN STANDART OLARAK SUNULUYOR

Fiat’ın ikonik ürün gamının tepe noktasını oluşturan modelde, standart olarak sunulan ve Bocelli tarafından desteklenen, yaşama alanı ve bagajın kullanım kapasitesini kısıtlamayacak şekilde araca entegre edilen JBL Premium Audio; 320 W ses gücüyle teknik ve performans açısından olduğu kadar ve sezgisel kullanım özellikleriyle üst seviyede bir ses deneyimi yaşatıyor. Yeni 500 “La Prima by Bocelli”; kabin içerisinde kullanılan premium yumuşak dokulu döşemesinden; yayaların aracın hareket halinde olduğunu algılayabilmeleri amacıyla çalan; besteci Nino Rota tarafından İtalyan yönetmen Federico Fellini’nin “Amarcord” filminde kullanılan müziklere ve cabrio versiyonundaki Fiat Monogram açılır tavan dokumasına kadar ilk nesildeki başarılı özellikleri ise standart olarak sunuyor. Fiat markası, 500 “La Prima by Bocelli”nin iletişim kampanyasında da Maestro Andrea Bocelli’nin oğlu, müzisyen Matteo Bocelli’nin yeni single’ını kullanıyor.

ŞEHİR İÇİ KULLANIMDA 460 KM MENZİL SUNUYOR

Bocelli’nin 500 La Prima’sı, dünya sahnesine ilk çıkışını operadaki açılış gecelerine yakışan siyah ve zarif bir görünümle yapıyor ve Covid-19 sonrasındaki hayata uyum sağlayabilmek adına standart olarak yenilikçi “Hijyenik Eldiven Gözü” ile donatılıyor. Bu donanım ile “La Prima by Bocelli”ye akıllı telefon ve diğer küçük kişisel eşya yüzeylerinin hijyenini artırması amaçlanan, ön konsoldaki torpido gözüne bir UV-C lamba teknoloji entegre ediliyor. Kullanıcı, torpido gözüne küçük kişisel eşyaları yerleştirip, çekmeceyi kapatarak ve orta konsolda bulunan düğmeye basıyor ve süreci etkinleştirebiliyor. Toplam 3 dakika süren hijyen işlemi tamamlandığında; kullanıcıya mavi renkli bir gösterge ve sesli sinyal ile bildiriliyor.

La Prima by Bocelli; cabrio versiyonunda benzersiz FIAT Monogram açılır tavanı ve 10.25 inçlik yüksek çözünürlüklü dokunmatik bilgi-eğlence sistemi, tam LED farlar ve 17 inç elmas kesimli alaşım jantlar, özel “La Prima” logosu ve dokuma ön konsol ile FIAT imzalı buz beji koltuklara sahip premium iç mekan gibi özel tasarım ve teknoloji özelliklerini bünyesinde barındırıyor. Yeni versiyon da gelişmiş elektrikli güç-aktarma sistemiyle WLTP döngüsüne göre 320 km’ye kadar elektrikli sürüş menzili sunuyor. Seviye 2 sürüş destek özelliğine sahip ilk şehir otomobili olan Fiat 500’ün menzili, ağırlıklı şehir içi kullanımında 460 km’ye kadar ulaşıyor.

500 “La Prima by Bocelli”, cabrio, hatchback ve 3+1 olmak üzere 3 gövde tipi ve Oniks Siyah, Rose Gold, Buz Beyaz, Mineral Gri, Okyanus Yeşil ve Gök Mavisi renklerinde satışa sunuluyor.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu