İkinci ElYeni Haberler

En çok değerlenen model Megane oldu

Otomotiv sektörünün en büyük veri ve analiz şirketi Cardata, son bir yıl içerisinde ikinci elde en çok değer kazanan marka ve modelleri listeledi.

 

Otomotiv sektörünün en büyük veri ve analiz şirketi Cardata, son bir yıl içerisinde ikinci elde en çok değer kazanan marka ve modelleri listeledi. Buna göre, Türkiye’de ikinci el araçlar arasında en çok değer kazanan otomobil, yüzde 46 değer artışı kaydeden 2017 Renault Megane 1.5 DCI Sedan oldu. Araştırma kapsamında, ikinci elde değerini en çok artıran marka Renault olurken, fiyat değer oranını en çok artıran modellerin yine Renault modelleri olması dikkatleri çekti.

DEĞERİNİ 1 YILDA YÜZDE 46 ARTIRDI

Cardata, En Çok Değer Kazanan İkinci El Araçları Açıkladı

En Çok Değer Kazanan Marka Renault, En Çok Değerlenen Model Megane Oldu!Buna göre, son 1 yılda değerini yüzde 46 artıran 2017 model Renault Megane 1.5 DCI Sedan listenin zirvesinde yer aldı. 2016 model Renault Megane 1.5 DCI Sedan yüzde 42’lik değer artışıyla ikinci sırada bulunurken, 2017 model Renault Clio 1.5 DCI yüzde 41’lik değer artışıyla üçüncü oldu. Türkiye’de en çok değer kazanan dördüncü otomobil modeli ise 1 yılda yüzde 38 ikinci el değeri kazanan 2017 Renaut Megane 1.6 Joy oldu.

Cardata Genel Müdürü Hüsamettin Yalçın

“10 SANİYEDE İKİNCİ EL FİYAT BİLGİSİ VERİYORUZ”

Yaklaşık üç senedir Renault markası ile ikinci el araç fiyatlandırma konusunda iş ortağı olduklarını ifade eden Cardata Genel Müdürü Hüsamettin Yalçın, “Sunduğumuz detaylı ve güvenilir veriler sayesinde Renault yetkili satıcıları, pazardaki fiyat değişimlerinden anında haberdar olup özellikle takas alımlarında müşterilerine en doğru ve güncel ikinci el araç fiyat bilgilerini 10 saniyede verebiliyor. Cardata sistemiyle herhangi bir aracın güncel ikinci el fiyat bilgisine en hızlı şekilde ulaşan yetkili satıcılar, aynı zamanda kolaylık ve güvenilirliği de en üst seviyeye çıkarmış oluyorlar. Yaptığımız bu araştırmada ise, Renault’un zirvede yer almasının birçok önemli sebebi var. Bunların başında; Renault2 markası altında son dönemde gerçekleştirilen kurumsal ikinci el yatırımlarının başarısı ve Türkiye otomotiv pazarında sahip olduğu güvenilir marka kimliği geliyor” dedi.

 

İşte İkinci Elde En Çok Değer Kazanan Modeller (Ocak 2019-Şubat 2020):

 

Marka                Model                              Model Yılı           Fiyat               Artış Oranı

Renault             Megane 1.5 DCI Touch       2017                300 TL                % 46

Renault            Megane 1.5 DCI Touch        2016                800 TL                % 42

Renault            Clio 1.5 DCI Touch              2017                300 TL                 % 41

Renault            Megane 1.6 Joy                  2017                900 TL                 % 38

Renault           Fluence 1.5 DCI Icon           2016                400 TL                % 36

 

 

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu