Yeni Haberler

Karagülle: Otomotiv pazarı 800 bin seviyelerinde şekillenebilir

Autoshow Mobility 2021 Fuarı'nda konuşan Subaru Türkiye Genel Müdürü Halil Karagülle, yıl sonunda Türkiye otomotiv pazarının 800 bin adet seviyelerinde şekillenebileceğini söyledi

Subaru Türkiye Genel Müdürü Halil Karagülle, sözlerini şöyle sürdürdü “Her ne kadar tüm markalarda tedarik sorunları yaşanmış olsa da otomotiv pazarı bu sene yine pozitif seyrini sürdürecek. Artık Türkiye’de satılan her üç araçtan bir tanesi SUV segmentinde yer alıyor. Bunu tüketicilerin daha yüksekte seyahat etme ihtiyaç ve isteklerinin bir sonucu olarak düşünebiliriz. Dizel araçlar paylarını, ağırlıklı tedarik kaynaklı olarak ciddi seviyede kaybetmeye başladı, bugün dizelin payı %21’e inmiş durumda. Bununla beraber elektrikli ve hibrit araçlar hayatımıza iyice girmeye başladı. Özellikle hibrit araçlar tarafında ciddi bir artış var, elektrikli araçların da önümüzdeki seneden itibaren ivme kazanacağını düşünebiliriz. Elektrikli araçlara yönelik şarj istasyonu kaynaklı bazı soru işaretleri var, ama o anlamda da pazarda çalışmalar yapılıyor, önümüzdeki yıl itibarıyla piyasanın kendini regüle edeceğini ve olumlu bir noktaya oturacağını düşünebiliriz. Türkiye otomotiv pazarı 2021 yılında genel hatlarıyla hem sıfır hem de ikinci el araç anlamında iyi bir seyir izledi diyebiliriz” dedi.
KARAGÜLLE: PANDEMİ DÖNEMİNDE  SATICILARIMIZ ÖZVERİLİ ÇALIŞTI

Karagülle “Pandemi döneminde her türlü önlemi alarak cansiperane bir şekilde kesintisiz hizmet veren yetkili satıcılarımıza sektör adına teşekkür etmek istiyorum. Pandemiyle beraber dijital tarafta çok önemli gelişmeler oldu. Tüm markalar dijital tarafta müşterilerle olan ilişkilerini kesintisiz ve sağlıklı şekilde yürütebilmek için çeşitli uygulamaları devreye soktular. Otomotiv sektörü bu konuya çok kafa yordu ve yaratıcı çözümlerle oldukça başarılı çözümlere ulaştılar diye düşünüyorum. Biz sosyal mecra platformları üzerinden iletişim hatlarını açık tuttuk, bu sayede müşterilerimiz çok rahatlıkla satış noktalarımızdaki satış danışmanlarımıza ulaşabildiler. Kesintisiz ve hızlı online bilgi akışını sağladık. Bir anlamda da bu gelişmeler bugün bizi bir araya getiren Dijital Autoshow’un da gerçekleşmesini sağladı diyebiliriz” diye konuştu.

KARAGÜLLE:  YENİ FORESTER E-BOXER YIL SONUNDA SATIŞA SUNULACAK

Subaru Türkiye Genel Müdürü Halil Karagülle “Fuarda lansmanını gerçekleştireceğimiz Yeni Forester e-BOXER’ı bu yılın dördüncü çeyreğinde XClusive ve Sport versiyonlarıyla satışa sunacağız. Aracın iç ve dış tasarımındaki değişikliklerin yanı sıra teknoloji anlamında iyileştirilmiş unsurlar var. 2022 yılında bu modelimizle başarılı sonuçlara ulaşmayı hedefliyoruz. Subaru’nun 1980’li yıllarda başlayan, EyeSight macerası bugün dördüncü nesline kavuştu, Yeni Forester e-BOXER’da en önemli yeniliklerden birisi olarak önleyici güvenlik sistemi EyeSight’ın dördüncü neslini göreceğiz. EyeSight kameraları artık ön camın içine entegre edilmiş durumda, kameraların algılama açıları neredeyse iki katı kadar genişlemiş oldu. Böylece, kavşaklarda görülmesi zor olan yayalar ve bisikletlilerin daha güvenli şekilde tanınması sayesinde hem araç içindekiler hem de araç dışındakiler için güvenlik unsurları daha da geliştirilmiş oldu.

ELEKTRİKLİ SOLTERRA 2022 YILINDA PAZARA SUNULACAK

Subaru’nun ilk tam elektrikli aracı SOLTERRA’yı 2022 yılının ortasında pazara sunacağız. SOLTERRA adı, “Güneş” ve “Dünya” anlamına gelen Latince kelimeler olan “SOL” ve “TERRA” sözcüklerinin birleşiminden oluşuyor. Bu, Subaru’nun doğaya gösterdiği saygıyı vurgulamak için vermiş olduğu bir isim. Subaru’nun doğada insanların her yere gidebilme özgürlüğü sunan SUV özellikleri bu araçta da bulunuyor olacak. Tam elektrikli araç da Subaru da kendine özgü kimliklerini devam ettirecek” dedi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu