Yeni Haberler

Kış lastiği kullanmanın püf noktaları

Yurt genelinde artması beklenen kar yağışlarına karşın kış lastiğinin önemini biliyormuyuz? Euromaster bu konuda sürücüleri bilgilendiriyor. İşte detaylar:

Türkiye’nin 52 ilinde yer alan 150’ye varan servis noktasıyla profesyonel lastik ve araç bakım hizmeti veren Euromaster, Ocak ayı itibarıyla ağırlaşan kış şartlarına karşın kış lastiğinin önemine dikkatleri çekti. Bu kapsamda Euromaster, ısının +7 derece veya altına düştüğü tüm hava ve yol şartlarında buzlanma ve yağıştan kaynaklanan trafik kazalarının önüne geçilmesi için kış lastiğinin gerekliliğinin bir kez daha altını çizdi. Ülkemizde ticari araçlar için zorunlu olan kış lastiği uygulamasını her segmentteki araç sahiplerinin güvenliği için öneren Euromaster, tüm sürücüleri kış şartlarına hazır olmaya davet ederken, kış lastiği kullanımına ilişkin püf noktalarını aktardı.

DOĞRU YASTİK SEÇİMİ İÇİN UZMAN DESTEĞİ ALIN

Euromaster’dan yapılan bilgilendirmeye göre özel olarak formüle edilmiş kauçuklardan üretilen kış lastikleri; otomobillerin buzlu ve karlı yollarda kontrol edilmesini kolaylaştırıyor.  Daha geniş sırt blokları ve kar birikimini önleyen ekstra kanallara sahip kış lastikleri, yol tutuşu için ekstra kavrama gücü sağlıyor. Kış lastikleri, lastik yanağındaki dağ – kar tanesi simgesinden anlaşılmakla birlikte, yine de güvenilir bir servisten yardım almak doğru lastik seçimine katkı sağlıyor. Kış şartlarında 4 lastiğin de kış lastiği olmasına ise savrulma ve kaymaların yaşanmaması açısından dikkat edilmesi gerekiyor. Özellikle lastiklerin sırt desenleri ve performans özellikleri farklı ise sürücünün direksiyon hakimiyeti olumsuz etkileniyor. Ticari araçlar için olan kış lastiği zorunluluğunun 1 Nisan 2021 tarihine kadar devam edecek olmasının dışında, “Kış lastikleri ne zaman takılır?” sorusunun yanıtı ise daha çok bulunulan bölgenin mevsimsel özelliklerine göre değişiklik gösteriyor.

EUROMASTER “LASTİK OTELİ” İLE LASTİKLERİ KORUYOR

Her markadan filo ve bireysel kullanıcıların tercihi olan Euromaster, araç kullanıcılarının kış ve yaz lastiklerini bir sonraki mevsime kadar koruyan lastik oteliyle müşterilerine en iyi depolama hizmetini garanti ediyor. Lastikleri teknik gereksinimlere uygun, ışıksız, kuru ve serin bir ortamda “Master Otel” kapsamında muhafaza eden Euromaster, bu sayede lastiklerin ömrünü uzatırken bakım işlemlerini de uzman teknisyenleriyle gerçekleştiriyor. Geniş lastik kapasitesiyle farklı markadan lastikleri kullanan filoların da öncelikli tercihi olan Euromaster, yılda ortalama 33.000 filo aracının lastiklerini her şey dahil lastik otelinde saklıyor.

BİR LASTİK KAÇ YIL KULLANILABİLİR?

Lastiklerin kullanım koşulları ve saklanmasına ilişkin bilgiler veren Euromaster Türkiye Genel Müdürü Jean Marc Penalba, lastiklerin üretim tarihinden itibaren 10 yıl süreyle kullanılabileceğini belirterek bu süreyi geçen lastiklerin fonksiyonlarını zamanla yitireceğini vurguladı. Penalba, “Lastikler ağır koşullarda kullanıldıysa ve saklama koşullarına özen gösterilmediyse bu süre daha da kısa olacaktır. Keza araç kullanıcıları ve filo sahipleri, lastiklerini en uygun alanlarda muhafaza etmeleri gerekiyor. Biz de Euromaster olarak teknik gereksinimlere uygun lastik otellerimizle lastiklerin ömrünü uzatıyor ve uzman ekibimizle bakımlarını gerçekleştiriyoruz. Türkiye’de pek çok noktaya ulaşabilecek şekilde yaygın olarak lastik saklama hizmeti veriyoruz” diye konuştu.

BİR LASTİK KAÇ YIL KULLANILABİLİR?

 Euromaster’ın sunduğu ayrıcalıklı hizmetler arasında ilave lastik garantisi de bulunuyor. Euromaster, çivi batması, çukura girme, kaldırıma çarpma ve yanakta balon gibi tamiri mümkün olmayan kullanıcı hatalarını 1 yıl süre ile karşılayan ilave lastik garantisi kapsamında yeni lastik bedelinin yüzde 70’ini karşılıyor. Tamiri mümkün lastik hasarları için ise tamir ücretini yine Euromaster karşılıyor.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu