Genel

LeasePlan Türkiye’den örnek adım…

LeasePlan Türkiye’den Sürdürülebilir Bir Gelecek ve Sıfır Emisyon İçin Örnek Adım!

İklim değişikliği ve çevreyi korumaya yönelik politikaları yakından takip ederek operasyonel kiralama sektöründe öncü uygulamalar başlatan LeasePlan’in ülkemizdeki ofisi LeasePlan Türkiye, sürdürülebilir bir gelecek için örnek bir adım daha attı. TEMA Vakfı’na geçen yıl 40 bin adede yakın fidan bağışında bulunan şirket, bu kez de iklimlendirme sektörünün öncü isimlerinden Daikin Türkiye ile özel bir anlaşma imzaladı. İş birliği kapsamında; Daikin’in filosu, karbon salımının etkilerini en aza indirgeyecek hibrit araçlarla yenilendi. Daikin Türkiye’nin global karbon salımını azaltma hedefleri doğrultusunda yapılan özel anlaşma ile 28 ay boyunca Daikin Türkiye’nin filosundaki her aracın salım yaptığı karbon miktarını bertaraf edecek şekilde Ege Orman Vakfı’na 20 bin fidan bağışlanıyor. Bu özel anlaşmayla beraber LeasePlan Türkiye’nin bir yıla yaklaşmadan bağışta bulunduğu fidan sayısı 60 bine yaklaştı.

LeasePlan Türkiye Genel Müdürü Türkay Oktay

OKTAY: PROJELERİMİZ DEVAM EDECEK
Konu hakkında açıklamalarda bulunan LeasePlan Türkiye Genel Müdürü Türkay Oktay, elektrikli araçlara olan ilgi ve sıfır emisyon farkındalığının her geçen gün arttığını vurguladı. Oktay, “LeasePlan, BM nezdinde kurulan EV100 girişiminin kurucu üyelerinden birisi. Sıfır emisyona giden yolda öncülük eden küresel bir anlayışımız var. Özellikle büyük şirketlerin filolarını sıfır emisyona taşıyacak adımların bugünden atması gerektiğini düşünüyoruz. İklim değişikliğiyle mücadelede filo sahipleri de topluma yol gösterici olacak. Biz de LeasePlan Türkiye olarak sürdürülebilir bir gelecek için attığımız bu adımın tüm kuruluşlar için emsal teşkil edeceğine inanıyoruz. Daikin Türkiye ile hayata geçirdiğimiz bu özel projeye diğer iş ortaklarımızla da devam etmeyi planlıyoruz. Bu konudaki görüşmelerimiz sürüyor” diye konuştu.

OKTAY: TÜM SEKTÖRÜN BAZI ADIMLAR ATMASI GEREKİYOR

Tüm bunlarla birlikte LeasePlan Türkiye’nin elektrikli ve hibrit araç filosunu genişletmek için tüm gelişmeleri yakından takip ettiğini dile getiren Türkay Oktay, “Paris İklim Anlaşması’nı onaylamış bir ülke olarak önümüzdeki süreçte emisyonu azaltmak üzere tüm sektörün bazı adımlar atması gerekiyor” dedi.

LeasePlan Türkiye’den hatıra ormanı!
LeasePlan Türkiye’nin TEMA Vakfı’na yaptığı 30 bine yakın fidan bağışı ile Giresun’un Armutlu ilçesinde bir hatıra ormanı oluşturulacak.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu