Genel

MG, Bursa’yı da elektriklendirdi!

İngiliz kökenli otomobil markası MG’nin Türkiye genelindeki satış ve servis ağı yeni bayiliklerle büyüyor. MG, Son olarak Bursa'da Ceketciler Otomotiv’in de katılımıyla bayi ağını daha da güçlendirdi

Ülkemizde Doğan Holding çatısı altında faaliyet gösteren Doğan Trend Otomotiv tarafından temsil edilen efsanevi İngiliz otomobillerin üreticisi MG, yenilikçi ürün yelpazesiyle Türkiye’deki bayi ağını genişletmeye devam ediyor. MG, son olarak Bursa’nın önde gelen bayilerinden Ceketciler Otomotiv tarafından temsil edilmeye başlandı. Otomotiv sektöründe 65 yıllık bir tecrübeye sahip olan Ceketciler, 1000 metrekaresi servis alanı olmak üzere 2500 metrekarelik yeni tesisi ve alanında uzman 30 kişilik kadrosuyla MG için hizmet sunarak müşteri taleplerine yanıt veriyor.

DAĞTEKİN: ELEKTRİKLİ OTOMOBİL SEGMENTİNDE YÜZDE 15 PAY SAHİBİ OLDUK

MG’nin Bursa’daki yeni bayisinin yeni yatırımıyla ilgili düzenlenen açılış töreni ise Doğan Holding Otomotiv Grubu CEO’su Kağan Dağtekin, Nilüfer İlçe Belediye Başkanı Turgay Erdem, Bursa Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Süleyman Çelik, Bursa Milletvekili Atilla Ödünç, Bursa Milletvekili Orhan Sarıbal ve Ceketciler Yönetim Kurulu Üyesi Mehmetcan Yıldız’ın katılımıyla gerçekleşti. Törende konuşan Doğan Holding Otomotiv Grubu CEO’su Kağan Dağtekin, MG’nin ülke çapında elektrikli araçlar pazarında yaygınlaşmasına katkı sağladığını vurgulayarak; “Tüm Türkiye’de satışa sunulduğu günden itibaren önemli bir satış adedine ulaşan ve elektrikli otomobil segmentinde %15 pay elde eden MG markası, Bursalı Ceketciler Otomotiv’in de aileye katılmasıyla Marmara Bölgesi’nde büyük bir güç kazanmış oldu. Bu açılış MG markası için oldukça önemli bir adım. Otomotivin başkenti Bursa’ya yakışan bir tesise kavuştuğumuz için çok memnunuz” dedi. Konuşmasında Bursa’nın otomotiv sektöründeki önemine de değinen Dağtekin, “Bursa, Türkiye otomotiv pazarında en yüksek paya sahip olan illerimizden birisi. Ayrıca en fazla elektrikli otomobilin satıldığı 4. il olarak Türkiye’deki elektrikli dönüşüme önderlik ediyor. Bursalıların elektrikli otomobile olan talebi bizi oldukça şaşırttı ve aldığımız bu enerji ile yeni tesisi açmak üzere Ceketciler Ailesi ile birlikte çalıştık. Ceketciler Ailesi’ne bu yatırım için Doğan Trend Otomotiv olarak teşekkür ederiz. 2021 yılında Türkiye pazarına çok hızlı bir giriş yapan markamız, Doğan Trend Otomotiv’in gücü ve güvencesi ile tüm Türkiye’de yetkili satış ve servis ağını genişletmeyi sürdürecektir. MG olarak yenilikçi modellerimizle ülkemizde elektrikli araçlar pazarının büyümesine de katkıda bulunmaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

Doğan Holding Otomotiv Grubu CEO’su Kağan Dağtekin

YILDIZ: ELEKTRİKLİ ARAÇLAR BURSA’DA YÜKSELEN BİR DEĞİR

Ceketciler Yönetim Kurulu Üyesi Mehmetcan Yıldız ise törendeki konuşmasında Doğan Trend Otomotiv ile süregelen iş birliklerinin MG markası ile yeni bir boyuta geçtiğini belirterek; “Doğan Holding Otomotiv Grubu ile devam eden başarılı işbirliğimiz, MG markalı araçlar ile de çalışmaya başlamamızın temel nedeni. Diğer yandan elektrikli araçların yükselen bir değer olduğunun farkındayız ve şirketimizin otomotiv sektöründeki bu önemli değişimin bir parçası olması gerektiğine inanıyoruz. MG’nin yenilikçi modelleri, şirketimizin elektrikli otomobil alanında da öncü olmasını sağladı” ifadelerini kullandı. Yeni tesislerinin özelliklerine de değinen Yıldız, “Ceketciler, 1957 yılından bugüne ticari faaliyetlerini sürdüren Yıldız Ailesi tarafından 1987 yılında kuruldu. İkinci el araç satışı ile başladığımız çalışmalarımızı Daihatsu bayisi olarak devam ettirdik. Markanın Avrupa pazarından çekilmesinin ardından, 2012 yılında Suzuki ile iş birliğimiz başladı. Bu yıl itibarıyla da MG bayiliğimizi almış ve hazırlıklarımızı tamamlamış bulunuyoruz. Yeni tesisimizin toplam alanı 2500 metrekare ve 1000 metrekarelik bölümü ise servis için ayrılmış durumda. Araç sunum, satış ve servisi için özel olarak tasarlanan mağazamızda, 30 kişilik kadromuzla faaliyetimizi sürdürüyoruz. Servis bölümümüz, hem mekanik hem de kaporta işlemleri konusunda deneyimli bir ekibe ve teknolojik donanıma sahip” şeklinde konuştu.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu