Sürüş İzlenimi

Oğlum yeni ‘Caddy’yi çok sevdi

 Bugüne kadar dünya çapında 3 milyondan fazla satış başarısı gösteren, Volkswagen Caddy’nin beşinci nesli bu hafta www.ajansoto.com’un konuğu oldu.

 

Tamamen yenilenen Caddy özellikleriyle şimdi binek araç beklentilerine de cevap veriyor.Türkiye’de satışa sunulan Caddy’de sunulan 4 silindirli tamamen yenilenmiş motor, yeni çift püskürtmeli SCR teknolojisi sayesinde mevzuat gereği bu yıl içinde geçilmesi zorunlu olan Euro 6d emisyon standartlarını karşılıyor.

TAMAMEN YENİDEN TASARLANMIŞ

Baştan aşağı yenilenen Caddy, dış görünüşünde yepyeni, sportif ve dinamik bir tasarıma kavuştu. MQB platformun getirdiği yeni dış özelliklerden bazıları sırasıyla; ‘Style’ versiyonda standart olarak sunulan elektrik destekli bagaj kapağı, park assist, opsiyonel olarak sunuluyor. MQB platformunda üretilen ilk Caddy olması nedeniyle, iç mekan ve yükleme alanlarındaki önemli artış, yeni teknolojileri, konfor ve güvenlik özellikleriyle sınıfının en iddialı modeli olmaya devam ediyor.

ARACA BİNER BİNMEZ SORU YAĞMURUNA TUTULDUM

Yeni Caddy’yi kullanma imkanımız oldu. Bu araçla ilgili aslında anlatılacak çok şey var ama ben size kısaca sürüş izlenimlerimi yazmaya çalışacağım. Caddy bana ilk geldiğinde ilk dikkatimi çeken dış tasarım ve devasa cam tavan oldu. Aracın içine binip daha anahtarsız çalıştırma düğmesine basmadan, camı birinin tıklamasıyla irkildim. camı açtım 25 yaşlarında bir genç “Abi hayırlı olsun yeni mi aldın, kaç paraya aldın, çok güzel olmuş, içine bakabilirmiyim” diye peş peşe soru yağmuruna tuttu beni. Caddy’deki bu değişim gören herkesin dikkatini çekti. Yolda ışıklarda durduğumuz zaman bile kornaya basıp araç ile ilgili bilgi almaya çalışan çok kişi oldu. Hemen hemen hepsinin ortak fikri çok güzel olmuş, tamamen cam tavan olması Caddy’e ‘SUV’ havası vermiş yorumlarında bulundular.

“OOO BABA BU ARABA ÇOK GÜZELLL BİZİM OLSUN MU?”

Bu sözler benim 3.5 yaşındaki oğlum İbrahim Ata’ya ait. arabalara oldukça meraklı olan İbrahim Ata’nın Caddy’yi görünce “Baba bu araba çok güzel hadi anahtarı ver içine binip bakalım’ dedi. Ve onun da iç mekan da ilk tepkisi “Baba arabanın üstünün tamamı cam çok güzel, bak koltukta ayaktayım ama kafam cama çarpmıyor, bizim arabayı satıp bunu alalım” diye konuşmaya ve bana Caddy ile ilgili sorular sormaya devam etti. Yani küçük,büyük herkesin dikkatini çekmeyi başarıyor Volkswagen Caddy.

KONFORU, YOL TUTUŞU VE GÜVENLİĞİ İÇİN AİLECE TAM PUAN VERDİK

Kullandığımız Volkswagen Caddy, konfor, yol tutuş güvenliği konusunda son derece başarılı ve iddialı olduğunu gösterdi. Ailece hepimiz konfor konusunda hemfikirdik ve Yeni Caddy’ye övgü dolu sözler söyledi. Tabi arka camların açılmıyor olması kızım ve oğlumun hemen dikkatini çekti “Baba arka camlar neden açılmıyor, biz nasıl hava alacağız” diye söylendiler. A’dan Z’ye kadar yenilenen Caddy, yeni motoru ve şanzımanıyla da hem performans hem de daha ekonomik tüketim beklentisinde olanlara çok daha rahat cevap verecek konumda.

TEKNOLOJİK İÇ MEKAN

Yeni Caddy’nin iç tasarımında sunulan LED iç aydınlatmalar, AGR sertifikalı ergoComfort sürücü koltuğu, harici 230V’luk cihazlar için güç kaynağı, anahtarsız giriş ve çalıştırma özelliği araç içindeki konforu artıran başlıca özellikler. Yeni Caddy, tamamen dokunmatik tuşlara sahip yeni ön konsolu ve dijital ekranıyla artık çok daha teknolojik. Dijitalleştirilmiş yüksek teknolojiye sahip ön konsol, geniş iç mekanın da etkisiyle konfor seviyesini daha da artırıyor. Gösterge paneli ve kontrol elemanları tamamen yeniden tasarlanan Yeni Caddy’de, donanım seviyesine bağlı olarak ‘Cargo’ ve ‘Impression’ donanım seviyesinde 6,5; ‘Life’ ve ‘Style’ donanımda ise 8,25 inç ekrana sahip multimedya sistemleri standart olarak sunuluyor. Yeni dokunmatik tuş takımları ile bilgi-eğlence sistemi menülerine erişmek, sürücü destek sistemlerini, park assist’i, ikaz lambalarını kontrol etmek çok daha kolaylaşmış bulunuyor.

DAHA GÜÇLÜ VE DAHA ÇEVRECİ MOTORLAR

Yeni Caddy’de sunulan, 4 silindirli tamamen yenilenmiş motor, kendi segmentinde ilk kez kullanılan yeni çift püskürtmeli SCR teknolojisi sayesinde 2021 yılı içinde geçilmesi zorunlu olan Euro 6d-ISC emisyon standartlarını sağlarken hem ekolojik hem de ekonomik bakımdan olumlu çıktılar yaratıyor. 2.0 litrelik TDI motor, 122PS güç ve 320Nm tork ile yüksek performans sunarken, manuel viteste yaklaşık yüzde 10, DSG otomatik viteste ise yaklaşık yüzde 15 oranında yakıt tasarrufu sağlıyor.

Yeni sürüş destek sistemleri sayesinde yolculuğu daha güvenli ve konforlu hale getiren modelde en baz donanımdan başlayarak standart olarak sunulan sürüş destek ve güvenlik sistemleri arasında; Acil Çağrı Sistemi eCall, Şerit Takip Asistanı, Hız Sabitleyici, Elektronik Diferansiyel Kilidi EDL, Elektromekanik el freni ve Auto Hold, Sürücü ve yolcu için yan, perde ve orta hava yastıkları, Elektrikli çocuk kilidi, Sürüş esnasında ön kamera ve radar sayesinde tehlikeli durumlarda devreye giren acil frenleme özellikli ‘Front Assist’,, Şerit Değiştirme Asistanı “Side Assist” yer alıyor. Yeni Caddy’nin ‘Impression’ modeli 224 bin 900 TL’den, ‘Life’ modeli 241 bin 900 TL’den, ‘Style’ donanım seviyesindeki modeli ise 279 bin 900 TL’den başlayan lansmana özel fiyatlarla satın alınabiliyor. Caddy’nin ‘Cargo’ versiyonu ise 172 bin 900 TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunuluyor. Yeni Caddy ile birlikte ilk kez sunulmaya başlanan Panoramik Cam Tavan (opsiyonel) ise lansmana özel fiyat avantajıyla 15 bin TL yerine 10 bin TL’ye satışa sunuluyor.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu