Yeni Haberler

Opel Mokka bir yeniliğe daha imza attı

Yeni Opel Mokka, Artırılmış Gerçeklik ile şimdiden yollara park edebiliyor

 

Yeni Opel Mokka, artırılmış gerçeklik özelliği ile sosyal medya mecralarında yenilikçi bir çalışmaya imza attı. Yeni Opel Mokka’nın AR (Augmented Reality_Artırılmış Gerçeklik) filtresi, gerçek hayattaki fotoğraf ve videolara dijital bir yeni Mokka ekleme olanağı sunuyor. Opel’in bugünü ve geleceğini temsil eden yeni Mokka, bu inovatif otomobil sunumu ile tüketiciye kendini sanal Mokka’nın yanında bir videoya yerleştirme olanağı sunuyor. Yeni Mokka, Opel’in bugün temsil ettiği ve gelecekte de temsil edeceği değerleri gözler önüne seren; net, cesur, heyecan verici ve enerji dolu bir otomobil.

ARTIRILMIŞ GERÇEKLİK

Opel, gerçek Mokka’yı deneyimlemek için sabırsızlananlara yönelik Facebook ve Instagram Hikayeleri üzerinde bir Artırılmış Gerçeklik (AR) filtresi geliştirdi. Söz konusu filtre, yeni Mokka’yı kullanıcının akıllı telefonundaki gerçek yaşam fotoğraflarına ve videolarına (örneğin bir ara yol, şehrin herhangi bir yeri veya popüler bir kafe) 3-Boyutlu olarak yerleştiriyor. Kullanıcılar, ortaya çıkan kreatif eserlerini Facebook ve Instagram üzerinden #OpelMokka, #MokkaAR hashtag’leri ve @Opel etiketiyle paylaşabiliyor.

HERKES KENDİ HİKAYESİNİ YAZACAK

Kullanıcılar sonrasında bir filtreleme işlemiyle “Mokka” kelimesini arama motoruna yazarak paylaşımlarına rahatlıkla erişebiliyorlar. Herkes Kendi Mokka Hikayesini Yazıyor Kullanıcının yeni Mokka ve AR filtresiyle yaratıcılığını göstermesi için ihtiyacı olan tek şey bir akıllı telefon ve internet bağlantısı. Kullanıcı kendini Mokka’nın yanına yerleştirebiliyor ve onunla fotoğraf çektirebiliyor veya Opel’in YouTube örneğinde olduğu gibi yüksek teknolojili bir sunum video’su bile çekebiliyor.

İSTEDİĞİNİZ YERE  KOYABİLİRSİNİZ

Bunun için aşağıdaki iki platformda bulunan filtreyi kullanmak yeterli: • Facebook Stories http://s.opel.com/FB_MokkaAR • Instagram Stories http://s.opel.com/IG_MokkaAR İster kapalı, isterse açık alanda olsun en iyi sonuçlar bol ışıklı alanlarda elde ediliyor. Aracın nereye park edilebileceği konusunda herhangi bir sınır bulunmuyor çünkü çalışmanın kurgusu tamamen hayal gücü ile sınırlı. Kullanıcı, yeni Mokka’yı evinin önüne park edebilirken, boyut ve açıyı değiştirerek, yakınlaştırıp uzaklaştırarak, resme dokunup döndürerek bir sehpanın üzerine veya başka bir yere de yerleştirilebiliyor.

EĞİTİCİ İÇERİKLER SUNUYOR

Artırılmış gerçeklik ile hayat bulan yeni Mokka, sosyal medya mecralarında farkındalık kampanyası başlatıyor Opel, hayranlarını ve bu yenilikle ilgilenen kullanıcılarını Mokka AR filtresiyle tanıştırmak için, eğitici içerikler sağlıyor, kullanıcı içeriklerini paylaşıyor ve sosyal medya kanallarında profesyonel fotoğrafçıların Mokka fotoğraflarını bir esin kaynağı olarak örnekliyor. Etkinliğin bilinirliğini artırmak ve tanınmasını sağlamak üzere yeni Mokka’nın yaklaşan lansman ve pazarlama faaliyetlerini desteklemek açısından çalışanlar ve bayiler bu artırılmış gerçeklik platformunda etkin olmaya davet ediliyor.

AKILLI TELEFONLARDA ÇALIŞIYOR

Opel’in Mokka AR deneyimi teknik olarak Facebook’un tescilli AR geliştirme paketi olan Spark AR ile oluşturuldu. Geliştirme aşamasında aşılması gereken en önemli zorluk; ürün açısından doğru ve aynı zamanda tüketici açısından dikkat çekici bir görünüm elde ederken dosya boyutu, ölçeklendirme ve teknik açıdan sorun yaşamadan farklı platformlarda olumlu sonuçlar elde etmekti. Artırılmış Gerçeklik Filtresi, şu anda farklı sürümlere sahip iOS ve Android tabanlı akıllı telefonlarda çalışıyor. Yeni Opel Mokka, markanın Opel Vizor olarak adlandırdığı yeni marka yüzü ile ilk kez yollara çıkan, yeniden tasarlanan Opel Şimşek logosunun ilk defa kullanıldığı ve arka tarafında ortada konumlandırılan model ismini taşıyan ilk model. Yeni Mokka aynı zamanda Pure Panel özelliğiyle tamamen dijitalleştirilmiş, sezgisel kokpit ile donatılan da ilk Opel modeli. Buna ek olarak yeni Mokka, piyasaya sunulduğu ilk günden itibaren yüksek verimlilik seviyesine sahip içten yanmalı motorlar dışında bir de elektrikli güç-aktarma organıyla satışa sunulan ilk Opel.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu