Motor Sporları

PETLAS Türkiye Offroad Şampiyonası’nın ilk ayağı Antalya’da

PETLAS 2022 Türkiye Offroad Şampiyonası, Antalya Offroad Kulübü organizasyonunda Antalya’da start alıyor. Türkiye’nin yerli sermayeli lider lastik üreticisi PETLAS’ın sponsorluk desteğiyle adını verdiği offroad şampiyonası 7 yarışta koşulacak.

AKO Grup bünyesinde faaliyet gösteren, ülkemiz lastik sektörünün yerli sermayeli lider kuruluşu PETLAS, TOSFED iş birliğiyle 2021 Türkiye Offroad Şampiyonası’na isim sponsoru olarak destek veriyor. Destek kapsamında 2022 yılından itibaren 3 yıl süreyle PETLAS’ın isim sponsoru olacağı PETLAS Türkiye Offroad Şampiyonası, 26-27 Mart tarihlerinde Antalya’da gerçekleşecek ilk ayak yarışıyla başlıyor. Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu (TOSFED) tarafından açıklanan takvime göre, bu yarışın ardından Samsun, Ankara, Trabzon, Sakarya, Denizli ve Kahramanmaraş illerinde düzenlenecek yarışlarla 2022 yılı Türkiye’nin offroad şampiyonu belli olacak.

PETLAS Satış Direktörü Ahmet Candemir

CANDEMİR: DESTEĞİMİZ ÜÇ YIL DAHA DEVAM EDECEK

Organizasyona destek için tüm hazırlıklarını tamamladıklarını dile getiren PETLAS Satış Direktörü Ahmet Candemir, “Ar-Ge çalışmalarımıza büyük katkısı olan motor sporlarına, desteğimizi sürdürmeye devam ediyoruz. Sporcuların birbirleri ile olduğu kadar, farklı doğa ve arazi koşulları ile de mücadele ettiği offroad sporuna verdiğimiz sponsorluk desteğini 3 yıl daha sürdüreceğiz. TOSFED iş birliği ile çalışmalarımızı tamamladık, rekabet ve adrenalin seviyesi yüksek şampiyonanın başlamasını yarışçılar kadar biz de heyecanla bekliyoruz” dedi.

İLK HEYECAN 25 MART CUMA GÜNÜ

Bu sezon offroad heyecanı, 25 Mart Cuma günü yapılacak idari ve teknik kontrollerin ardından Antalya Beachpark’ta gerçekleşecek olan seramonik start ile başlayacak. 35 özel donanımlı yarış aracı ve 70 profesyonel lisanslı sporcunun katılım göstereceği yarış, 26 Mart günü Varsak’ta koşulacak özel etaplar ve 27 Mart günü Dokumapark’ta kurulan seyirci özel etaplarından oluşuyor.

TOSFED tarafından gerçekleştirilen ve bu sezon Antalya, Samsun, Ankara, Trabzon, Sakarya, Denizli ve Kahramanmaraş illerinde düzenlenecek 7 yarıştan oluşan PETLAS 2022 Türkiye Offroad Şampiyonası, ülkemizin en çok izlenen otomobil sporu organizasyonları arasında yer alıyor.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu