Yeni Haberler

Skoda Fabia ödül almaya devam ediyor

ŠKODA’nın Türkiye’de de satışa sunulan yeni modeli FABIA, yeni neslinde de uluslararası ödüller almaya devam ediyor. 2008 ve 2015 yıllarda prestijli Red Dot Ödülü’nü kazanan FABIA, bu geleneği dördüncü neslinde de sürdürdü. Red Dot Ödülleri jürisi, tüm adayları fonksiyonellikten, ergonomiye ve sağlamlığa kadar sayısız kriterle değerlendirdi. FABIA’nın sportif tasarımı ve geniş iç hacmi jürinin büyük beğenisi topladı ve böylece ŠKODA markasına ürün tasarımı kategorisinde 17. kez bu prestijli ödülü kazandırdı.

Dünyanın en tanınmış ve en prestijli tasarım yarışmalarından biri olarak öne çıkan Red Dot Ödülü jürisi ise, profesörler, tasarımcılar, gazeteciler ve danışmanlar dahil 23 ülkeden 48 kişiden oluşuyor.

Dördüncü nesil FABIA segmentindeki en geniş yaşam alanını sunarken aynı zamanda etkileyici tasarımı ve atletik duruşuyla da dikkat çekiyor. Ön panjura kadar uzanan köşeli LED teknolojili ön farlar ve arka tarafta Bohemia kristal sanatından ilham alan LED aydınlatmalar gibi özel detaylar da, FABIA’nın tasarım unsurlarını oluşturuyor.

ŠKODA, yeni nesil FABIA ile 17 kez bu unvana sahip olurken, ilk Red Dot Ödülü, 2006 yılında OCTAVIA COMBI II ile alınmıştı. ŠKODA, ürün tasarımı ödüllerinin yanı sıra Red Dot jürisinden Marka ve İletişim Tasarımı, Arayüz ve Kullanıcı Deneyimi gibi ödüllerin de sahibi olmayı başarmıştı.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu