Yeni Haberler

Skoda ilk 6 ayda 17 bin 577 adet araç sattı

Yüce Auto-Skoda, 2021’in ilk 6 ayında 17 bin 577 adetlik satışa ulaşarak 2020 yılının ilk ayındaki yüzde 3.8’lik pazar payını yüzde 5.7’ye çıkardı

Skoda’nın son dönemdeki yükselişi devam ediyor. 125 yılı aşkın deneyime sahip Skoda; genç ürün gamı, büyük beğeni toplayan modelleri, geniş bayi ağı ve yüksek müşteri memnuniyetiyle her geçen gün daha fazla tercih edilen bir marka oluyor.

Türkiye pazarının yüzde 93‘üne hitap ederek tüm beklentilere yanıt veren ŠKODA, 2021’in ilk 6 ayında hedeflerine ulaşarak dikkat çekici bir başarıya daha imza attı. Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de daha fazla talep gören ŠKODA; yenilikçi yaklaşımı, ürün kalitesi,  sınıfına referans olan geniş iç hacme sahip modelleri ve eşsiz tasarımları ile dikkat çekiyor.

Yüce Auto-ŠKODA Genel Müdürü Zafer Başar

BAŞAR: HEDEFİMİZ YILIN İKİNCİ YARISINDA 40 BİN ARAÇ SATIŞINA ULAŞMAK

Ülkemizde de daha fazla kullanıcı tarafından tercih edilmeye başlanan ŠKODA, ilk 5 marka içerisinde yer alma hedefine emin adımlarla ilerlemeye devam ediyor. Bu doğrultuda 2021’in ilk 6 ayını değerlendiren Yüce Auto-ŠKODA Genel Müdürü Zafer Başar, markanın yüksek potansiyelini satışa dönüştürdüklerini ifade ederek “Ocak-Haziran döneminde gerçekleştirilen satışlarla birlikte geçen yıla göre 11. sıradan 5. sıraya yükseldik. Aslında bu, markamızın hak ettiği yere hızlı bir şekilde gelişinin bir kanıtı. ŠKODA olarak başarı grafiğimizi her geçen gün artırarak istikrarlı bir şekilde yükselişimizi sürdürüyoruz. 2021 yılının ilk 6 ayında pazar yüzde 52 büyürken biz yüzde 130’a varan bir büyüme gerçekleştirdik. Global satışlarda ilk 5 marka içinde olma hedefine paralel olarak biz de bu yıl için 40 bin adetlik satış ve yüzde 7 pazar payı hedefimizi koruyoruz. 2021 yılının ikinci 6 ayında yenilenen KODIAQ ve Yeni FABIA’nın da gelmesi ile birlikte marka olarak pazardaki yükseliş trendimizi devam ettireceğiz.” açıklamasında bulundu.

Yüce Auto-ŠKODA, 2021’in ilk 6 ayında 17 bin 577 adetlik satışa ulaşarak 2020 yılının ilk ayındaki yüzde 3.8’lik pazar payını yüzde 5.7’ye çıkardı.

Türkiye’de ilk 6 aylık dönemde ŠKODA’nın en çok ilgi gören modeli 4.665 adet ile yeni OCTAVIA olurken, onu 4.316 adet ile SUPERB ve 2.949 adet ile KAMIQ modeli izledi.

 

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu