Yeni Haberler

“Türkiye her zaman krizlere karşı dayanıklılığı yüksek bir ülke”

PSA Türkiye Başkanı Cornuaille, “Türkiye’de çalışan bir yabancı olarak diyorum ki; Türkiye Kovid-19 krizini çok iyi yönetti” 

ve Peugeot‘yu bünyesinde barındıran PSA Türkiye Başkanı Olivier Cornuaille, 2020 araç satışlarını, Türkiye pazarını, yatırımlarını ve gelecek planlarıyla ilgili açıklamalarda bulundu. Cornuaille, sağlık krizi olarak başlayan, daha sonra küresel bir ekonomik krize dönüşen COVID-19 pandemisinde önceliğinin sağlık olduğunu bir kez daha vurguladı. Cornuaille sözlerine şöyle devam etti “Türkiye her zaman krizlere karşı dayanıklılığı yüksek bir ülke; bu bizim grubumuzun çeviklik, birlikte kazanmak ve verimlilik değerleri ile de örtüşüyor” dedi.

“YÜZDE 14’LÜK DARALMA TÜRKİYE EKONOMİSİ İÇİN OLDUKÇA İYİ’

Grup PSA’nın nisan ayında otomotiv pazarını lider tamamladığını belirten Cornuaille, “Nisanda yüzde 29 pazar payı aldık.
PSA Türkiye Başkanı Olivier Cornuaille

Nisan ayında Avrupa otomotiv pazarının yüzde 80 daraldığını söyleyen Cornuaille, “Hatta bazı Avrupa ülkelerinde yüzde 98 azalma oldu. Bun rağmen Türkiye otomotiv pazarı Kovid-19’a rağmen yüzde Nisan’da yüzde 14’lük bir daralma yaşadı. Bu Türkiye ekonomisi açısından oldukça iyi” dedi.

“TÜRKİYE SÜRECİ FRANSA’DAN DAHA İYİ YÖNETTİ”

“Türkiye’de çalışan bir yabancı olarak diyorum ki; Türkiye Kovid-19 krizini çok iyi yönetti” diyen Cornuaille, özellikle kendi ülkem Fransa ile bunu karşılaştırdığımda durum böyle” ifadesini kullandı. Grup PSA’nın nisan ayında otomotiv pazarını lider tamamladığını belirten Cornuaille, “Nisanda yüzde 29 pazar payı aldık. Asında piyasa ocak ayından beri geçen yıla kıyasla oldukça dinamikti. Limanlar kapalı olmasına rağmen çok uğraştık. Tüm araçlarımızı getirebildik. Daha sonra başka araçlar da getirdik. Türkiye’de satılmak üzere değil ama başka pazarlardan talep edilmiş araçlar vardı. Onları da getirdik. Çünkü müşterilerimize karşı bir sorumluluğumuz var. Avrupa’dan toplamda yaklaşık 10 bin araç getirdik. Böylece nisan-mayıs arasındaki aktivitemizi yönetmiş olduk, fabrika açılışına kadar” diye konuştu.

“200 ARACI ADRESE TESLİM ETTİK”

Cornuaille, “Mart sonu itibarıyla bir online süreç başlattık. Operasyonlarımızı daha çok çevrim içine kaydıracak şekilde çalışmalar yaptık. Online kredi başvuruları, evde teslimler. 200’den fazla aracı adrese teslim sattık ve 400 müşterimizin talebi doğrultusunda serviste vale hizmeti sunduk” değerlendirmesinde bulundu.

“YENİ C3 YAZ SONU SATIŞA SUNULACAK”

Yeni C3 ile ilgili de konuşan Cornuaille şunları söyledi: “Daha önce siparişi verilen araçların teslimatları  fabrikalar açıldıktan sonra yapılacak. Ürün lansmanlarıyla ilgili birkaç aylık erteleme olabilir. Yeni C3, yaz sonunda büyük ihtimalle lanse edilecek ama çok dramatik kaymalar olmayacak. Hatta iyi haberler de gelebilir ama şimdilik bunu kendime saklamak istiyorum” diye konuştu.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu