Yeni Modeller

Ultra lüks yeni Mercedes-Maybach S-Serisi

‘Lüks’ tanımında yeni bir boyutun kapılarını açan Yeni Mercedes-Maybach S-Serisi, S-Serisi tanıtıldı

Geleneksel tarzda sedan gövde tipine sahip Yeni Mercedes-Maybach S-Serisi’nin dünya tanıtımı, dijital olarak gerçekleşti. Önden bakıldığında krom süslemeleri, özgün tasarıma sahip uzun motor kaputu ve ön ızgarası karakteristik unsurlar olarak göze çarpıyor.

DİKKAT ÇEKEN BİR TASARIM

Mercedes-Maybach S-Serisi’nin krom kaplamalı dikey sütunlara sahip radyatör ızgarası, otomobilin uzaktan bakıldığında hemen fark edilmesine katkı sağlıyor. MAYBACH ismi, ızgaranın krom çerçevesinde zarif bir şekilde yer alıyor. Arka kapılar, diğer S-Serisi modellerine göre daha büyük; ayrıca C sütunundaki sabit bir üçgen pencere de bulunmakta. Yine, C sütunundaki Maybach marka logosu ayrıcalıklı dünyaya vurgu yapıyor. Mercedes-Maybach S-Serisi, isteğe bağlı olarak elektrikli arka kapılarla da donatılabiliyor.

Yeni Mercedes-Maybach S-Serisi, 3396 mm dingil mesafesine sahip. Önceki modele kıyasla 18 cm daha geniş olan bu aralık yolcular için daha da geniş bir ortam sunuyor. Yol gürültüsünü yolculara yansıtmamak için “aktif gürültü telafi” sistemi de var.

ÖZEL BİR GÖRÜNÜM SUNUYOR

Mercedes-Maybach S-Serisi çift renk uygulamasıyla daha da özel bir görünüm kazanıyor. İsteğe bağlı donanımlar arasında yer alan iki rengi birbirinden ayıran çok özel bir çizgi bulunuyor ve bu çizgi en yüksek kalite standartlarına göre elle uygulanıyor. İsteğe bağlı diğer bir donanım ise, DIGITAL LIGHT far teknolojisi. DIGITAL LIGHT, her farda 1,3 milyon mikro ayna yardımıyla ışığı kıran ve yönlendiren son derece parlak üç LED’li bir ışık modülüne sahip.

İÇ MEKANDA BÜYÜLEYEN YAŞAM ALANI

Otomobilde masaj işlevine sahip yönetici koltukları standart olarak sunuluyor. Arka yolcular uyumak istediklerinde koltukları buna uygun şekilde ayarlayabilir. Bir diğer ilginç detay ise, genellikle Coupes ve Cabriolet modelleri için ayrılmış bir özellik olan emniyet kemeri uzatıcılarının eklenmesi. Bununla birlikte, yeni Maybach S-Serisi’ndeki emniyet kemeri uzatıcıları, MBUX Interior Assist, kemere ulaşmak için karşılık gelen bir el hareketini fark eder etmez ortaya çıkıyor. MBUX Interior Assist, ayrıca arka yolcular için jest kontrolünü mümkün kılarak, stor perdeyi açıp kapatmalarına ve okuma lambalarını yakmalarını sağlıyor. Hatta arkadaki bir yolcunun karanlıkta iç mekanın belirli bir alanına ulaştığını bile algılayıp daha iyi görmelerine yardımcı olmak için çok noktalı ışığı otomatik olarak açıyor. Ve bir Maybach Mercedes’te ilk kez, arka kapılar bir düğmeye basılarak elektrikle çalıştırılabiliyor.

MAYBACH MODU

Yeni Alman limuzini, yolculuğu normal S-Serisi’nden daha da akıcı hale getirmek için kendi ‘Maybach’ moduna sahip özel olarak geliştirilmiş bir havalı süspansiyon kullanıyor . ‘Maybach’ modu açıldığında, otomobil daha yumuşak bir hızlanma için gaz pedalını ayarlar, ikinci viteste başlar ve 9 ileri otomatik vites daha da yumuşak bir çalışmaya geçer. Yeni Maybach S-Serisi’ni daha manevra kabiliyetine sahip ve hassas hale getirmek için arka tekerlekleri 10 dereceye kadar döndürmek için aktif arkadan yönlendirme de mevcut.

HIBRIT MOTOR DA GELEBİLİR

Kaputunun altında 496 HP üreten çift ​​turbo 4.0 litrelik V8 ile çalışan ve ekstra 21 HP sağlayan 48 voltluk hafif hibrit sisteme sahip olan Mercedes – Maybach S580 4Matic tek seçenek bu değil. 621 HP’lik 6.0 litrelik çift turbolu üniteyi kullanmaya devam etmek isteyenler için V12 motorlu S650 seçeneği de bulunuyor. İlerleyen dönemlerde 503 HP’lik 3.0 litrelik hibrit bir motora sahip model de gelebilir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu