Ticari Araç

Volvo Trucks 4 yeni kamyonu tanıttı

Volvo Trucks, sürücü odaklı yeni nesil ağır ticari araçlarının tanıtımını gerçekleştirdi

Volvo Trucks sürücü ortamına, güvenliğe ve verimliliğe güçlü bir şekilde odaklanan dört yeni kamyonu pazara sundu. Volvo Trucks Genel Müdürü Roger Alm, “Bu ileriye dönük büyük yatırımla gerçekten gurur duyuyoruz. Amacımız, müşterilerimizi daha da rekabetçi hale getirerek onların en iyi iş ortağı olmak ve gitgide zorlaşan bir pazarda en iyi sürücüleri şirketlerinde bulundurmalarına yardımcı olmaktır,” diyor. Dört farklı ağır ticari araç modeli olan Volvo FH, FH16, FM ve FMX, Volvo Trucks teslimatlarının yaklaşık üçte ikisini temsil etmektedir” dedi.

“Kaza riskini azaltmaya yardımcı olacak”

Roger Alm sözlerini şöyle sürdürüyor: “Kamyonlarını güvenli ve verimli bir şekilde kullanan sürücüler, tüm nakliye şirketleri için paha biçilemez değerdirler. Sorumlu sürüş davranışı, hem CO2 emisyonlarının ve yakıt maliyetinin azaltılmasına hem de kaza, yaralanma ve planlanmamış duraklama riskini azaltmaya yardımcı olur. Yeni kamyonlarımız, sürücülerin çok daha güvenli ve verimli bir şekilde çalışmasına yardımcı olacak ve en iyi sürücüleri şirketlerinde bulundurmak için rekabet eden müşterilerimize daha güçlü argümanlar sunacak” diye konuştu.

Daha fazla alan ve iyileştirilmiş görüş sunan yeni kabin – Volvo FM ve Volvo FMX
Yeni Volvo FM ve Volvo FMX’in yepyeni bir kabinin yanı sıra, tüm Volvo modellerinde bulunan aynı gösterge tablosu işlevlerinin birçoğu mevcuttur. Daha iyi konfor ve daha fazla çalışma alanı sağlamak için iç hacimleri bir metreküp kadar arttırılmıştır. Daha geniş pencereler, alçaltılmış kapı hattı ve yeni aynalar sayesinde görüş çok daha iyidir.

Daha az stres ve dikkat dağınıklığına son
Sürücü alanı şimdi farklı işlevlerin gözden geçirilip yönetilmesini kolaylaştırmayı amaçlayan, böylece daha az stres ve dikkat dağınıklığına neden olan tamamen yeni bilgi ve iletişim arayüzüne sahiptir. Sürücünün ihtiyacı olan bilgiyi her an seçmesini kolaylaştıran 12 inçlik bir ekranı bulunan gösterge tablosu tamamen dijitaldir. Sürücünün kolayca erişebileceği; infotainment, navigasyon, taşıma bilgileri ve kamerayla izleme özelliği sunan 9 inçlik ek bir yan ekran bulunmaktadır. İşlevler direksiyon simidi üzerindeki düğmeler aracılığıyla, sesle kumanda yoluyla veya dokunmatik ekran ve ekran kontrol paneli ile kontrol edilebilir.

Geliştirilmiş güvenlik sistemleri
Volvo FH ve Volvo FH16’da güvenlik, adaptif uzun farlar gibi işlevlerle daha da geliştirilmiştir. Volvo Trucks, bu çözümü piyasaya süren ilk kamyon üreticisidir. Sistem, kamyon karşıdan gelen trafiğe veya başka bir araca arkadan yaklaşırken LED uzun farın seçilen bölümlerini otomatik olarak devre dışı bırakarak karayollarını kullanan tüm araçlariçin güvenliği arttırır.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu