Yeni Modeller

Yeni Peugeot 208 satışa sunuldu

Peugeot, yeni 208 modelini benzinli ve dizel olmak üzere iki farklı motor seçeneğiyle satışa sundu

SUV’DA LİDER PEUGEOT TÜRKİYE

Yenilenerek Türkiye’de satışa sunulan Peugeot 208, benzinli ve dizel olmak üzere iki farklı motor seçeneğiyle satışa sunuldu. Markanın sınıf atlama stratejisiyle birebir örtüşen yeni Peugeot 208, dinamik ve enerjik tasarımıyla tamamen farklı ve özgün bir duruş sergiliyor.

Yeni 208’in lansmanında fiyatını açıklayan ve pazarla ilgili görüşlerini açıklayan Peugeot Türkiye Genel Müdürü İbrahim Anaç,  “Lansman döneminde oldukça agresif bir fiyatlandırma yaptığımızı düşünüyoruz. Dolayısıyla bu dönemde araç alacak müşteriler gerçekten avantajlı olacaklar. 169 bin TL’den başlayacak fiyatlarımız. 7 bin TL lansman desteğimiz var ve bunun yanı sıra 50 bin TL için 12 ay yüzde sıfır finansman paketimiz var. Oldukça iyi bir fiyatlandırma yaptığımızı düşünüyorum.” dedi.

Peugeot Türkiye Genel Müdürü İbrahim Anaç

ANAÇ: 2021’İN İKİNCİ YARISINDA BİR SÜRPRİZİMİZ OLABİLİR

2021 yılında, çok olağanüstü bir durum olmadığı sürece, pazarın 2020 yılının üzerinde gerçekleşeceğini ön gördüklerini ancak yine de temkinli yaklaştıklarını ileten Anaç; “Kusursuz müşteri deneyimi, müşteri temas noktasındaki dijital süreçlerde teknolojik atılımlar, bayi teşkilatının gelişimi ve stratejik ürün planlama yeni yılda en çok önem verdiğimiz konular olacak. 2021 yılının başında yeni PEUGEOT 208 modelimizi Türkiye pazarına sunuyoruz. Ek olarak bildiğiniz gibi PEUGEOT markası elektrikli otomobiller konusunda çok iddialı. Yurt dışında ‘Seçme Özgürlüğü – Freedom of Choice’ yaklaşımı ile her modelimizin farklı motor seçenekleri tüketiciler ile buluşuyor. Biz bugüne kadar Türkiye ile ilgili planlarımızı altyapı durumuna göre şekillendireceğimizi söylemiştik ve her geçen gün altyapının geliştiğini görüyoruz. Yapılan araştırma çıktıları da Türk tüketicilerinin elektrikli bir araç tercih edeceklerse seçimlerinin PEUGEOT olabileceğini gösteriyor. 2021’in ikinci yarısında bir sürpriz yapabiliriz.’ dedi.

SUV’DA LİDER PEUGEOT TÜRKİYE

Anaç yapmış olduğu değerlendirmede: “2020 yılı, dünyada etkisini gösteren pandemi sebebiyle tüm sektörlerde ticaretin ve iş yapış şekillerinin yeniden dizayn edildiği zorlayıcı bir sene oldu. Bu noktada proaktif düşünce yapısı oldukça önem kazandı. Pandemiden önce de dijital altyapımıza ve dış talep sistemimize çok önem veren bir markaydık. Bu bizim için büyük bir avantaj oldu. Özellikle showroomlarımızın kapalı kaldığı dönemde dijital platformlar üzerinden müşterilerimize ulaştık. Tüm olumsuzluklara rağmen kendimize ve teşkilatımıza güvendik; birçok markanın alamayacağı riskleri alarak isabetli bir planlama yaptık, tamamının satılacağını taahhüt ederek yüksek adette ve farklı donanıma sahip otomobilleri Avrupa’dan getirdik. Yürüttüğümüz başarılı süreç neticesinde nisan ayında yüzde 15 pazar payıyla pazar lideri olduk. 2020 yılında satılan yaklaşık 182 bin adet SUV’un 25.960 adedini PEUGEOT SUV ailesi oluştururken, yüzde 14 pay ile tüm yılda toplam SUV segmentinde lider olduk. Koşullara süratle uyum sağlayan bayi teşkilatımız ve tüm stratejik iş ortaklarımız ile bu sonuca ulaştık. Hem PEUGEOT Türkiye çalışanları, hem de büyük bir kısmı evden çalışan bayi teşkilatımız ortamın getirdiği çeşitli zorluklara rağmen büyük bir gayret göstererek bu başarıyı elde ettiler.” dedi.

YENİ 208 GELECEĞE IŞIK TUTUYOR

Dünya değişiyor ve gelecek birçok bilinmeyeni beraberinde getiriyor. Tıpkı diğer alanlarda olduğu gibi otomotiv sektöründe de yeni zorluklar yeni çözümleri gerektiriyor. 210 yıllık köklü geçmişiyle PEUGEOT markası yenilikçi tasarımlar, teknolojiler ve vizyon ile geleceğe ışık tutuyor.

Yeni PEUGEOT 208 söz konusu yenilikçi vizyonun yeni bir bileşenini oluşturuyor. Genç ve dinamik bir görünüm sergileyen yeni PEUGEOT 208 bir yandan PEUGEOT markasının değerlerini yansıtırken diğer yandan yüksek beklentileri karşılayan bir tasarım ve yenilikçi bir çizgi ile markayı geleceğe taşıyor.

SPORTİF VE ÇEKİCİ

Genç, dinamik, sportif, çekici ve heyecan uyandıran bir görünüm sergileyen yeni PEUGEOT 208; tasarım dinamikleri, teknolojileri ve yüksek kalite seviyesiyle markanın sınıf atlama stratejisini de destekliyor. Sahip olduğu özelliklerle B Hatchback segmentinin beklentilerinin çok ötesinde olan yeni PEUGEOT 208, tasarımı ve teknolojik yenilikleriyle sınıfının standartlarını yeniden belirliyor.

BENZİNLİ VE DİZEL MOTOR SEÇENEKLERİ

Yeni PEUGEOT 208, modern teknolojinin nimetlerinden yararlanan ve en güncel emisyon normlarını karşılayan Euro 6.d standardına uygun benzinli ve dizel motor seçenekleriyle yollara çıkıyor. BlueHDi 130hp, PureTech 100 ve 130hp ile sunulan sekiz vitesli EAT8 tam otomatik şanzıman bu sınıfta eşsiz bir donanım olarak dikkat çekiyor. Benzinli motor cephesinde üç farklı güç alternatifiyle 3 silindirli 1,2 litre hacimli Puretech motor devreye giriyor: PureTech 75 S&S MT5, PureTech 100 S&S EAT8, PureTech 130 S&S EAT8. Dizel cephesinde ise 4 silindirli 1,5 litre hacimli BlueHDi 130 S&S EAT8 Tam otomatik şanzıman ile devreye giriyor.

ŞIK VE ÇEKİCİ TASARIM

Markaya özgü karakteristik tasarım detaylarını kullanan yeni PEUGEOT 208’in dış tasarımı heyecan uyandıran, modern, yenilikçi, dinamik ve duyguları harekete geçiren bir görünüm sergiliyor. Yeni PEUGEOT 208 bünyesinde barındırmış olduğu ayrıntılarla aynı zamanda markanın sınıf atlama stratejisini de destekliyor. Bir önceki PEUGEOT 208 ile kıyaslandığında; daha uzun, daha geniş, daha alçak ve daha uzun aks mesafesine sahip olan yeni nesil; yalın ve dinamik yüzeyleriyle sportif ve özgün bir duruş sergiliyor. Gövde boyunca uzanan hatlar gövdedeki dinamizm hissini artırırken yumuşak ve sert görünüm arasında benzersiz bir denge ortaya koyuyor.

ŞIK VE ÇEKİCİ TASARIM

Göz: tüm bilgiler büyük bir özenle sürücünün görüş alanına getiriliyor. Donanım seviyesine bağlı olarak sunulan PEUGEOT 3D i-Cockpit® 3-Boyutlu gösterge paneli ile bilgileri iki farklı okuma düzeyinde gösteriyor. Dijital göstergenin üstteki yüzeyinde bilgiler hologram şeklinde gösteriliyor. Gösterilen veri dinamik olup, sürücünün görüş alanında önem veya aciliyet seviyesine bağlı olarak daha yakın veya daha uzakta gösteriliyor. Bu uygulama sürücünün reaksiyon süresini yarım saniye kadar kısaltıyor. Orta konsoldaki piyano tuşları düğmelerinin üzerinde donanım seviyesine bağlı olarak büyüklüğü 7 veya 10 inç olarak değişen dokunmatik bir ekran devreye giriyor.

 

Eller: kabin içindeki tüm düğmeler ve kumandalar sürücünün kolayca ve gözünü yoldan ayırmadan erişebileceği bir konuma yerleştirilmiş. Active donanım seviyesinden itibaren orta konsol dolu olup karbon temalı yüzey, parlak siyah ve krom eklentiler gibi kaliteli malzemelerle süsleniyor. Kompakt boyutlu direksiyon simidi üst sınıf bir spor otomobili algısı yaratırken EAT8 vites kolu sezgisel ve ergonomik bir kullanım sunuyor. Yine markanın diğer modellerinde olduğu gibi direksiyon üzerindeki kulakçıklar viteslere manuel olarak müdahale etme imkânı tanıyor.

 

Gövde: sürücü ve beraberindeki yolcuları sarmalayan bir kabin mimarisi sunuluyor. Koltuklar sadece konforlu bir oturum sunmakla kalmıyor ideal oturma pozisyonunu ayarlama kolaylığıyla da önemli bir kullanım konforunu beraberinde getiriyor. Yeni PEUGEOT 208’in kabininin farklı noktalarına serpiştirilen saklama alanları ve gözleri kullanım ergonomisini destekliyor. Kapı cepleri ve torpido gözü dışında donanım versiyonuna bağlı olarak ön koltukların arasındaki kol dayamanın altında büyük bir saklama alanı, vites kolunun önünde açık bir göz ve orta konsolda akıllı telefonlar için kablosuz şarj özelliğine sahip bir saklama alanı olmak üzere farklı çözümler kullanıma sunuluyor.

5 FARKLI DONANIM

Yeni PEUGEOT 208; Active, Prime, Allure, Allure Selection, GT Line / GT olmak üzere beş farklı donanım seviyesiyle sunuluyor. Ürün gamının tepe noktasını oluşturan GT Line / GT versiyonları kendine özgü tasarım unsurları ile dikkat çekiyor. Üç parçalı aslan pençesi imzasıyla full LED ön farlar, parlak siyah çamurluk çerçeveleri ve yan aynaları, 17 inç alaşımlı jantları ile dış görünümü tamamlarken iç mekânda ise Adamit dikişli siyah tavan döşemesi, 8 farklı ambiyans aydınlatma seçeneği, spor yarı deri yarı kumaş koltuklar ve alüminyum pedallar devreye giriyor.

 

 

 

 

 

YENİ NESİL TEKNOLOJİ

Yeni PEUGEOT 208, Drive Assist ve bünyesinde barındırdığı yeni ve segmentin en iyi sürüş destek sistemleriyle otonom sürüşe giden yolu açıyor.

 

EAT8 ile sunulan Dur&Kalk fonksiyonlu Adaptif Hız Sabitleme Sistemi (ACC) öndeki aracı belirlenen bir mesafeden takip etme olanağı sunuyor. Dur&Kalk fonksiyonu kullanılan sürüşlerde durma süresinin 3 saniyenin altında olması halinde motoru yeniden çalıştırma fonksiyonu otomatik çalışıyor ve araç kendi gaza basarak yolculuğa devam edilmesini sağlıyor. Aksi durumlarda gaz pedalına veya direksiyon kolonundaki düğmeye basarak yeniden çalıştırma ve seyir gerçekleştirilebiliyor. Fonksiyon 0 km/s’den itibaren kullanılabiliyor. Şerit Konumlandırma Yardımcısı (Dur&Kalk fonksiyonlu Uyarlanabilir Hız Sabitleme Sistemi (ACC) ile sunuluyor) ile sürücü şerit içindeki konumunu spesifik olarak seçebiliyor. 5 km/s ile 140 km/s arasında çalışan, gündüz ve gece sürüşlerinde yayaları ve bisikletlileri de algılayan Otomatik Acil Durum Fren Yardımcısı olası bir çarpışma riski konusunda sürücüyü uyarıyor. Aktif Şerit Takip Asistanı 65 km/s ve üzerindeki hızlarda aracı şeritte tutmak için direksiyon müdahalesinde bulunuyor. Sürücü Dikkat Dağınıklığı Algılama Sistemi 65 km/s ve üzerindeki uzun süreli sürüşlerde direksiyon hareketlerinden çıkarttığı analizlerden sürücünün algısının açık olup olmadığını takip ediyor. Akıllı Farlar, Hız Sınırı Algılama ve Önerme, Gelişmiş Trafik İşareti Tanıma Sistemi (Dur levhası, Giriş Yok levhası, hız sınırları trafik işaretleri), 12 km/s itibariyle çalışan Kör Nokta Uyarı Sistemi ve Elektrikli El Freni gibi donanımlar sürüş güvenliğini destekliyor.

 

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu