Yeni Haberler

Yılın ticari aracı, Renault Kangoo Van seçildi

Yeni Renault Kangoo Van, 24 Avrupalı gazeteciden oluşan jüri tarafından 2022 Uluslararası Yılın Ticari Aracı (IVOTY) seçildi.

IVOTY Jüri Başkanı Jarlath Sweeney, Lyon’daki Solutrans ticaret fuarında, Renault Grubu Hafif Ticari Araçlar İş Birimi Kıdemli Başkan Yardımcısı Mark Sutcliffe’e yeni Kangoo Van için 2022 Uluslararası Yılın Ticari Aracı ödülünü takdim etti. Ticari, endüstriyel ve ulaşım araçlarında uzman 24 önde gelen gazeteciden oluşan Pan-Avrupa jürisinin değerlendirmesinde, Renault’nun yeni hafif ticari aracı geçtiğimiz aylarda pazara sunulan 11 farklı markanın, 14 hafif ticari aracını geride bırakarak birinci oldu.

IVOTY jürisi, Uluslararası Yılın Ticari Aracı Ödülü’nü belirlerken; araçların hafif ticari araç sektörünün verimlilik, güvenlik, sürdürülebilirlik ve çevre standartlarına katkısını değerlendiriyor. Master (1998), Trafic (2002) ve Kangoo Z.E. olmak üzere, bu ödülle birlikte bir Renault ticari aracı 4. Kez IVOTY ödülü kazanmış oldu.

YENİ KANGOO VAN, YENİLİKÇİ VAN

Yeni Kangoo Van, ticari kullanıma uygun en yenilikçi teknolojilere sahip özel yapım bir araç arayan, yüksek talepleri olan kurumsal filolara, esnafa ve büyük küçük tüm işletme sahiplerine hitap ediyor. Atletik ve dinamik bir tarza sahip yenilikçi hafif ticari araç aşağıdaki özellikleri bünyesinde barındırıyor:

  • Yeni Renault Kangoo Van çığır açan yenilikçi kolay yükleme çözümü B sütununu ortadan kaldırarak 1,45 metrelik eşik açıklığı ile pazardaki en geniş sağ kapı erişimini kullanıma sunuyor. Ayrıca ‘Kolay İç Raf’ çözümü ile ana depolama alanının daha iyi kullanılması için uzun nesneleri güvenli bir şekilde yüksekte saklamak üzere katlanır raf kullanıma sunuyor.
  • 3,9 m3’e kadar yükleme hacmi, isteğe bağlı olarak 800 kg’a yükseltilebilen 600 kg taşıma kapasitesi ve 1.500 kg römork çekme kapasitesiyle sınıfının en iyi özelliklerini sunuyor.
  • Gelişmiş termal ve akustik konfor, 60 litre saklama alanı ve opsiyonel olarak üç yetişkine kadar oturma alanı sunan ergonomik bir iç mekan. Bu kombinasyon aynı zamanda orta koltuk sırtlığını katlayarak mobil bir ofise dönüştürülebilmesi anlamına geliyor.
  • 8 inç ekranlı yeni Renault EASY LINK multimedya sistemi, akıllı telefon sabitleme standı, 15 W kablosuz şarj, kolay ve güvenli erişim için Renault eller serbest anahtar kartı, iki adet USB ve iki adet 12 volt soketi ile gelişmiş bağlanabilirlik çözümleri sunuyor.
  • Daimi Geri Görüş Asistanı, Aktif Acil Durum Freni, Römork Salınım Asistanı ve Adaptif Hız Sabitleyici ile Şeritte Kalma Asistanını bir araya getiren Otoyol ve Trafik Yardımcısı dahil olmak üzere 12 yeni nesil ADAS.
  • 6 vitesli manuel veya 7 vitesli EDC otomatik şanzımanla sunulan verimli 1.3 TCe benzinli ve 1.5 Blue dCi dizel motor yelpazesi ise dizel ve benzinde sırasıyla 4,8 lt/100 km ve 6,1 lt/100 km yakıt tüketimine sahip iki Ecoleader motor.

Yeni Kangoo Van’ın elektrikli versiyonu 2022’nin ilkbaharında ve uzun versiyonu ise daha sonra gelecek.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu