Yeni Haberler

3 bin 286 Chery, Türkiye için yola çıktı

Geçtiğimiz günlerde törenle Şangay Limanı’ndan gemilerle yola çıkan 3 bin 286 adet Chery model araçlar yaklaşık bir aylık yolculuğun ardından Türkiye’ye ve diğer Avrupa pazarlarına varacak. Gemide ilkbahar aylarında Türkiye satışa çıkacak TIGGO 7 PRO, TIGGO 8 PRO ve OMODA 5 modelleri de bulunuyor. 3 bin 286 adetin kaç tanesinin ülkemizde satışa çıkacağı merak konusu olurken, Chery yöneticileri Türkiye’nin en önemli stratejik pazarlardan biri olduğunu belirtti.

Yılda 452 bin adet Chery otomobil ihraç edildi

Bir önceki yeni yıl tatili döneminde Avrupa, Avustralya ve Güney Amerika’daki 11 ülke ve bölgeye 24.000 araç gönderdi. Özellikle geçtiğimiz yıl, Çin otomobil ihracatı 3.111.000 adede ulaşırken yıllık bazda yüzde 68 artışla 452.000 adet Chery marka otomobil ihraç edildi. Chery, binek araç ihracat satış adetleriyle 20 yıldır Çinli markalar arasında birinci sırada yer alıyor. Bu yıl ihraç edilen her 7 Çin otomobilinden 1’i Chery oldu. İhraç pazarlarında ortalama her 70 saniyede bir Chery üretimi araç teslim ediliyor.

Modeller beğeni kazandı

Küresel kullanıcılara daha iyi ürün ve hizmetler sunmayı hedefleyen Chery Group, son yıllarda ihracat pazarlarında üst düzey marka ve ürünler sunarak genişlemeye devam etti. TIGGO 8 PRO ve TIGGO 7 PRO modelleri yurt dışı tüketicilerinin güvenini ve beğenisini kazandı. Ayrıca TIGGO 8 PRO, birçok kez Brezilya ve bazı ülkelerde devlet konukları için resmi araç olarak da tercih edildi. Chery Group’un kümülatif araç ihracatı bugüne kadar 2.400.000 adedi aştı. Aynı dönemde Çin otomobillerinin toplam ihracat hacminin yüzde 20’sini oluşturdu.

Chery, “Biz” olgusunu küreselleştiriyor

Chery, “Küreselleşme”, “Derinlemesine Gelişme” ve “Marka İmajı Oluşturma” gibi alanlarda Çinli otomobil markalarının yenilikçi küreselleşme uygulamalarını araştırıyor. Chery her zaman iki ilkeye bağlı kalıyor. Birincisi, iş birliğinin sonuçlarını ihracat pazarları ve ortaklarla paylaşıyor. Böylece popüler bir ortak haline geliyor. İkinci olarak ise ev sahibi ülkenin ekonomik ve sosyal kalkınmasına katkıda bulunmak için küresel otomobil endüstrisi zincirine derinlemesine entegre oluyor ve böylece yerel kalkınmayı teşvik ederek yerel bir kurumsal vatandaş haline geliyor. Chery’nin bakış açısına göre, bugün Çin otomobil endüstrisinin küreselleşmesi, sadece pazarın küreselleşmesi değil, aynı zamanda becerilerin, teknolojinin, tedarik zincirinin, kültürün ve diğer yönlerin iç içe geçmesi anlamına gelen “Biz” olgusunun küreselleşmesi anlamına geliyor.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu