GenelYeni Modeller

Aston Martin Vantage üstünü açtı

Yeni Vantage Roadster, Aston Martin’in en sürücü odaklı model sınıfına Coupe’nin yanında katıldı. Gücünü 4.0-litre, 510PS/685Nm twin-turbo V8 ve sekiz-ileri ZF vites kutusunun birleşiminden alıyor. Son hızı 306km/h. 0-100km/h değeri 3.8 saniye… Kumaş tavan, 7 saniye altında çalışan ultra kompakt bir mekanizma barındırıyor – tamamen otomatik açılır tavanlar arasında en hızlısı. Siparişler şu an itibaren alınmaya başlandı. 2020’nin 3. çeyreğinden itibaren teslimatlar başlayacağı Yeni Vantage Roadster’ın Türkiye satışı fiyatı 425 Bin Euro’dan başlıyor.

GÜÇLÜ BİR PERFORMANS SUNUYOR

Aston Martin’in spor araç serisinin kalp atışları, New Vantage Roadster’ın tanıtımı ile biraz daha hızlandı. 2018 yılında piyasaya sürülen Vantage Coupe’ye katılan bu üstü açılır model, güçlü performans, olağanüstü dinamikler ve günlük kullanılabilirlik gibi etkileyici bir karışım sunmakla ünlü bu modelin duygusal çekiciliğini artırıyor.

ASTON MARTIN VANTAGE
Dünyanın en hızlı açılan tavanına sahip Vantage Roadster tanıtıldı

3,8 SANİYEDE 100 KİLOMETRE HIZA ÇIKIYOR

Bu gösterişli üstü açık iki kişilik, ödün vermeyen tasarım, mühendislik ve uygulamaların kanıtı olan Vantage Roadster, Vantage Coupe’nin sürüş heyecanına olan mutlak bağlılığını paylaşıyor. Aston Martin’in 4.0 litrelik çift turbo 510PS / 685Nm V8 motoruyla güçlendirilmiş ve 8 vitesli ZF otomatik şanzımanla buluşan Vantage Roadster, sadece 3,8 saniyede 0-100km/h hızlanmasını tamamlıyor ve tavanı kapalı halinde 306km/h son hıza ulaşıyor. Yeni, daha hafif Z-katlamalı tavan mekanizması ve optimize edilmiş dış ve şasi revizyonları sayesinde ağırlık Coupe ile karşılaştırıldığında sadece 60 kg’lik bir fark ortaya çıkıyor.

HEM COUPE HEM DE ROADSTER

Vantage Roadster’ın tanıtımı ile Vantage modellerine yeni opsiyon seçenekleri sunuluyor. Aston Martin, 2018’de piyasaya sürülmesinden sonra Coupe’de yer alan pistten ilham alan ‘avcı’ ızgarasına alternatif olarak hem Coupe hem de Roadster’da bulunan şirketin ikonik ‘kanatlı’ ızgarasını bir seçenek olarak sunuyor. Ayrıca, yeni opsiyonel alaşım jant tasarımları ve renkleri ekleniyor. Başlangıçta sadece sınırlı sürüm Vantage AMR’de mevcut olan manuel 7 vitesli şanzımanı da Coupe’de bir seçenek olarak sunuluyor.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu