Yeni Modeller

ÖTV avantajlı elektrikli Avenger ‘Ön satışta tükendi’

Jeep Avenger Türkiye pazarına modelin en donanımlı versiyonu Summit donanım seviyesi ile 1 milyon 563 bin 750 TL'den satışa sunuldu. Elektrikli Jeep Avenger 550 km’ye varan şehir içi menzili ve 100 km’de 15.4 kWh elektrik tüketimiyle öne çıkıyor.

Türkiye elektrikli araç pazarına yeni üyeler katmaya devam ediyor. Son aylarda BYD Atto 3, Renault Megane e-Tech, Hyundai Ioniq5  gibi elektrikli araçların yanında şimdi de elektrikli Jeep Avenger Türkiye pazadında yerini aldı.

Elektrikli Avenger motoru Stellantis ailesinden

Jeep markasını da çatısı altında bulunduran Stellantis’in yeni nesil güç aktarma sistemiyle donatılan Jeep Avenger, 115 kW (156 beygir) güç ve 260 Nm tork üreten 400 voltluk elektrik motoru ile yeni 54 kWh bataryaya sahip ve 100 km’de 15.4 kWh tüketimiyle segmentinin en verimli modeli olarak öne çıkıyor.

“İstediğin yere git, özgürce yaşa” mottosunu destekleyen geniş menzil kapasitesine sahip olan Avenger, WLTP döngüsünde 400 km, şehir içinde ise 550km’ye varan menzil sunuyor. Hızlı şarj noktalarında DC 100 kW Mod 4 kablo ile 30 km sürüş menzili için 3 dakikada şarj oluyor. Bataryalar yüzde 20’den yüzde 80’e sadece 24 dakikalık sürede şarj edilebiliyor.

Batarya dahil 1.500 kg ile elektrikli bir araç için oldukça düşük bir ağırlığa sahip Avenger bunun faydasını menzil ve ataklık olarak ortaya koyuyor. Avenger 0’dan 100 km/s hıza 9,0 saniyede ulaşıyor.

Jeep Türkiye yönetimi yeni elektrikli Avenger tanıtımına katıldı. (Övgü Özarpaci (Solda) Jeep Marka Direktörü Özgür Süslü (Sağda)

2023 kontenjanı ön satışta tükendi

Lansman toplantısında konuşan Jeep Marka Direktörü Özgür Süslü, “Ekim ayında ön satışına başladığımız Avenger ön satışı başlattığımız ilk dakikalarda tamamı satıldı. Yıl sonuna kadar Türkiye’ye getireceğimiz araçların büyük bir bölümü şimdiden opsiyonlandı. Avenger, Türkiye’deki otomobil pazarında yüzde 10’luk vergi dilimine girmesi sayesinde, avantajlı bir fiyata sahip. Önümüzdeki dönemde de talebin artarak devam edeceğini tahmin ediyoruz.” dedi.

Hızlı şarj noktalarında DC 100 kW Mod 4 kablo ile 30 km sürüş menzili için 3 dakikada şarj oluyor. Bataryalar yüzde 20’den yüzde 80’e 24 dakikada şarj edilebiliyor.

Batarya dahil 1.500 kg ile elektrikli bir araç için oldukça düşük bir ağırlığa sahip Avenger bunun faydasını menzil ve ataklık olarak ortaya koyuyor. Avenger 0’dan 100 km/s hıza 9,0 saniyede ulaşıyor.

Ekonomik kullanım avantajı

Jeep Avenger, hem satın alma hem de kullanım aşamasında maliyet avantajlarıyla öne çıkıyor. İçten yanmalı motorlu araçlara kıyasla, enerji tüketiminde yüzde 80, motorlu taşıtlar vergisi ve bakım maliyetlerinde yüzde 55’e varan avantaj sağlıyor. Bu yaklaşımla üç yıl 30.000 km kullanımda içten yanmalı modellere kıyasla 230 bin TL’ye varan toplam sahiplik avantajı vaat ediyor.

SUV Sınıfının yıldızı: Jeep Avenger

Avenger, lansmanını takiben, Avrupa’da Yılın En İyi Otomobili seçildi ve ardından pek çok ödüle layık görüldü. Dünyanın önde gelen dergilerinden BBC Top Gear tarafından “En İyi Elektrikli Şehir Otomobili” seçildi. Kadın otomotiv gazetecilerinin oluşturduğu tek ödül organizasyonu olan “Kadınların Dünyasında Yılın Otomobili” (WWCOTY-The Women’s World Car of the Year) Ödülleri’nde “En İyi Aile SUV’si” ödülünü kazandı. Farklı uzmanlar ve çeşitli bakış açılarıyla verilen bu ödüller Jeep Avenger’ın güçlü tasarım ve ürün özelliklerine sahip olduğunu, kullanıcıların ihtiyaçlarına en iyi yanıtı verdiğini gözler önüne serdi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu