Yeni Modeller

Skoda Kamiq iddialı geldi

Skoda, Türkiye’de SUV ürün gamına yeni bir model daha ekledi. Kamiq, benzinli ve dizel motor seçenekleriyle satışa sunuldu

ŠKODA, Türkiye’de SUV ürün gamına yeni bir model daha ekledi. Markanın kompakt SUV segmentindeki temsilcisi KAMIQ, ŠKODA showroomlarındaki yerini aldı. Benzinli ve dizel motor seçenekleriyle tercih edilebilen KAMIQ, lansmana özel 197.600 TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunuldu.

BAŞAR: KAMIQ SIRADIŞI BİR TASARIM SUNUYOR

Online basın toplantısında KAMIQ’in Türkiye’ye gelişi hakkında değerlendirmeler yapan Yüce Auto-ŠKODA Genel Müdürü Zafer Başar, “SUV segmenti bugün en çok tercih edilen segmentlerin başında geliyor. ŠKODA olarak SUV segmentinde de iddiamızı sürdürme kararlılığımızı KODIAQ ve KAROQ modellerimiz ile ortaya koymuştuk. Şimdi de Kamiq modelimiz de aramıza katıldı. Kompakt SUV olarak tanımladığımız KAMIQ, sıradışı tasarımı, fonksiyonelliği ve barındırdığı birçok ekstra donanımı ile inanıyorum ki kendisini kısa zamanda Türk kullanıcısına sevdirecektir. Özellikle kadınlar başta olmak üzere bu aracın daha önce ŠKODA’yla yolu kesişmeyen kullanıcıların markayla tanışmasına da katkı sağlayacağına inanıyoruz“ dedi.

BAŞAR: KSATIŞ HEDEFİMİZ 3 BİN 500 ADET

SUV segmentine olan ilginin her geçen gün arttığına değinen Başar, “SUV segmenti tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de oldukça tercih edilen bir segment. Ülkemizde SUV segmenti, 2020 yılının ilk 6 ayında geçen yıla göre yüzde 59,4  artış gösterdi. Bizim satışlarımızın da yüzde 40‘ını bu segment oluşturuyor. KAMIQ ile bu oranın daha da artacağını düşünüyoruz. Kamiq’in, kısa süre içerisinde modern ve konforu seven, sportif ve farklı yaşam tarzlarını tercih edenleri hedefleyen temel modellerimizden biri olacak. Sene sonuna kadar yaklaşık 3.500 adet satış hedefliyoruz“ dedi.

Yüce Auto-ŠKODA olarak 2020 yılı hedeflerinden ve otomotiv sektörü öngörülerinden söz eden Başar, “Pandemi nedeniyle otomobil fabrikalarının üretimlerine ara vermeleri tedarik zorluğuna neden oldu. Ancak bu durumun Ekim ayı gibi normale döneceğini ve talep ile tedariğin eşitleneceğini düşünüyoruz. Bu doğrultuda da toplam otomobil pazarının 600-650 bin adet civarında tamamlanmasını öngörüyoruz.

BAŞAR: MARKA OLARAK DA TOPLAM SATIŞ HEDEFİMİZ 25 BİN ADET

Bizim ŠKODA markası olarak 2020 satış hedefimizi ise 25 bin adet olarak belirledik. Böylelikle pazarın üzerinde bir büyüme oranı yakalamak amacındayız. Bugün sizlere tanıtacağımız KAMIQ modelimizin de getireceği sinerji ile bu hedeflere ulaşabileceğimizi düşünüyoruz“ diye konuştu.

GENİŞ MOTOR SEÇENEKLERİ

ŠKODA KAMIQ, lansmandan itibaren 115-150 HP arasında güç üreten 1.0 litre ve 1.5 litre hacimde olmak üzere iki farklı TSI benzinli motor seçeneği ve 1.6 litre TDI dizel motor seçeneği ile satışa sunuluyor. Tüm motorlar 7 ileri DSG çift kavramalı otomatik şanzımanla Türkiye’de satışa sunuluyor.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu