Yeni Haberler

VW’nin 25 bin euroluk elektriklisi: ID. 2all

Volkswagen, Avrupa satış fiyatı 25 bin euronun altında olacak elektrikli konsepti ID. 2all’u gürücüye çıkardı

VW’nin yeni tasarım dilini taşıyan, önden çekişli, 450 km’ye kadar menzile sahip model, Yarı Otonom Sürüş Asistanı “Travel Assist”, IQ.LIGHT, Elektrikli Araç Rota Planlayıcı gibi teknolojik özelliklerle donatılmış olacak. Yeni MEB Entry platformuna dayalı olarak üretilecek ID. 2all, Volkswagen’in 2026 yılına kadar pazara sunmayı planladığı 10 yeni elektrikli araç modelinden biri olacak.

VW’yi gerçek bir “Love Mark” yapma hedefiyle hızlı ve temelden bir dönüşüm içinde olduklarını söyleyen Volkswagen Binek Araç CEO’su Thomas Schäfer, “ID. 2all, markayı nereye götürmek istediğimizi gösteren bir model. Müşterilerimize yakın olmak ve harika bir tasarımı, en iyi teknolojiyle birlikte sunmak istiyoruz. Elektrikli mobiliteyi kitlelere ulaştırmak için dönüşümü hızla uyguluyoruz” dedi.

450 KİLOMETRE MENZİL SUNUYOR

Volkswagen, ID. 2all’ın seri üretim versiyonunu başlangıç fiyatının Avrupa pazarı için 25 bin euronun altında olmasını ve 2025’te müşterilere sunmayı hedeiyor. Geliştirilmiş MEB Entry platformunun yanı sıra ID. 2all, yeni pil ve şarj teknolojisiyle verimli bir sürüş sağlıyor.

166 kW/226 beygir güce sahip elektrik motoruna sahip model, 450 km’ye (WLTP) varan menzile ulaşabilecek. Daha önce ilk Golf modeli için geliştirilen C sütunu, ID. 2all’da görülen yeni tasarım dilinin odağında yer alıyor. ID. 2all, bu imza tasarımın yeniden yorumlandığı ilk Volkswagen modeli.

İç mekanda da yeni tasarım dili net bir şekilde görülüyor. Yüksek kaliteli görünüm, kolay kullanıma sahip bilgi-eğlence sistemi ve ayrı bir klima bloğu ile karakterize edilmiş. 490 litrelik bagaj hacim koltuklar katlandığında 1.330 litreye kadar çıkabiliyor.

10 YENİ ELEKTRİKLİ ARAÇ DAHA GELECEK

ID. 2all’un seri üretim versiyonu, Volkswagen’in 2026 yılına kadar pazara sunmayı planladığı on yeni elektrikli modelden biri olacak. 2023 yılı içinde makyajlı ID.3, ID.7 sedan ve ID.Buzz’ın uzun şasi versiyonu tanıtılacak. 2026’da kompakt bir elektrikli SUV’u sunmayı planlayan Volkswagen, fiyatı 20 bin euronun altında olan yeni bir elektrikli otomobil üzerinde de çalışıyor. VW, Avrupa satışlarındaki elektrikli araç pazar payını yüzde 80’e çıkarmayı hedefliyor

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu