Yeni Modeller

Yeni 3008 daha şık ve daha sportif

Peugeot'nun yok satan SUV'u 3008 yenilendi

Kompakt SUV pazarının lideri olan Peugeot SUV 3008 satışa sunulduğu 2016 yılından bu yana 800.000 adetlik üretim başarısına imza attı. Avrupa’da ve uluslararası alanda olağanüstü bir ticari performans yakalayan Peugeot SUV 3008, 2017 Yılın Otomobili ödülü ile bu başarıyı tescil etti. Heyecan uyandıran yeni tasarımı, çok daha zarif çizgileri, yeniden tasarlanan ön bölümü, Full LED stop lambaları, farklı gövde renkleri ve yeni bir “Black Pack” seçeneği ile yeni SUV 3008 modern tasarımda yeni bir dönemi müjdeliyor.

 ŞARJ EDİLEBİLİR HIBRIT MOTOR

Şarj edilebilir hibrit motor, iki veya dört tekerlekten çekiş, benzinli ve dizel motor seçenekleriyle sürüş keyfi ve verimliliği kombine eden yeni SUV 3008, zengin çeşitliliğiyle seçim özgürlüğü sunuyor. Akıllı teknolojilerden hiçbir şekilde ödün vermeyen yeni SUV 3008, en güncel sürüş destek sistemlerinin yanı sıra yenilenen gösterge paneli, yeni 10 inçlik yüksek çözünürlüklü dokunmatik ekranıyla ve yeni Peugeot i-Cockpit® ile birlikte yollara çıkıyor.

YENİ 3008 DİJİTAL OLARAK DA SATIN ALINABİLİYOR

Satışa sunulduğu ülkeye bağlı olarak yeni SUV 3008, tamamen dijital satın alma, takas, finansman ve teslimat seçenekleri sunan çevrimiçi satış sitesi “PEUGEOT STORE” üzerinden satın alınabiliyor. Tarzıyla bir adım önde olmaya devam eden yeni SUV 3008’in ön tasarımı, her zamanki gibi özgün ve benzersiz bir görünüm sunacak şekilde yenilendi. Heyecan uyandıran tasarım, modernliğin bir sonraki aşamasına ait kodları bünyesinde barındırırken, aynı zamanda daha çekici ve daha dinamik bir görünümü beraberinde getiriyor.

AGRASİF BİR GÖRÜNÜM SUNUYOR

Ön farlar da daha agresif bir görünüm sunacak ve markanın güncel tasarım kodlarını yansıtacak şekilde yeniden tasarlandı. Giriş seviyesinden itibaren LED teknolojisiyle donatılan farlar krom uçlu pençe şeklindeki gündüz farları ile gelişimini sürdürüyor. Güncel Peugeot tasarımıyla mükemmel bir uyum içinde olan ışık imzası aynı zamanda henüz ilk göz temasında otomobilin tanınmasını sağlıyor. GT/GT Pack donanım seviyelerinde sunulan Full LED farlar, viraj aydınlatma işlevi (EVS) sayesinde 90 km/s’e kadar hızlarda görüşü optimize ederken gelişmiş bir ışık imzası ve daha teknolojik, daha özgün bir görünüm sunuyor. Ayrıca ön çamurluklar ve bagaj kapağındaki GT logolarının tasarımı da güncellendi.

HUZUR VEREN İÇ MEKAN

Yeni dokunmatik merkezi ekran 10 inç büyüklüğe sahip. Yüksek çözünürlüklü dokunmatik ekranı yedi adet şık piyano tuşundan oluşan bir kumanda paneli tamamlıyor. “Şalter tipi anahtarlar”; radyo, klima, sesli komutlu 3-Boyutlu bağlantılı navigasyon, araç ayarları, telefon, mobil uygulamalar ve dörtlü flaşörler olmak üzere temel konfor işlevlerine doğrudan erişim sağlıyor. Şarj edilebilen hibrit versiyonlarda elektrik fonksiyonları menüsüne erişim sağlayan özel bir düğme bulunuyor.

ÜÇ FARKLI SÜRÜŞ MODU

Otomatik şanzımanla donatılan tüm içten yanmalı motorlu versiyonlarda standart olarak sürüş modu seçici özelliği sunuluyor. Sürücü orta konsoldaki sürüş modu kumanda düğmesinden Normal, Spor ve Eko olmak üzere üç farklı sürüş modundan birini seçebiliyor. Şarj edilebilir hibrit motorlu versiyonlarda; Elektrikli (ilk çalıştırma anında varsayılan), Hibrit, Spor, 4WD (yalnızca HYBRID4 300) olmak üzere dört farklı sürüş modu seçeneği bulunuyor.

MOTOR SEÇENEKLERİ

Şarj edilebilir hibrit motorlar, markanın ‘Seçim Gücü’ felsefesinin temelini oluşturuyor. Yeni SUV 3008 iki farklı şarj edilebilir hibrit motor seçeneğiyle bu felsefenin gereğini yerine getiriyor:

HYBRID4 300 e-EAT8 / dört tekerlekten çekiş / km başına 29 gr/C02 ve 59 km’ye kadar tamamen elektrik sürüş menzili (WLTP protokolüne göre)

HYBRID 225 e-EAT8 / dört tekerlekten çekiş / km başına 30 gr/C02 ve 56 km’ye kadar tamamen elektrik sürüş menzili (WLTP protokolüne göre) Son derecede verimli ve güçlü olan HYBRID4 300 e-EAT8 versiyonunda bir adet içten yanmalı benzinli ve iki adet elektromotor görev yapıyor. 200 HP (147 kW) PureTech benzinli motoru; biri önde e-EAT8 şanzımana bağlı 110 HP (81kW) ve ikincisi arka aksa entegre 112 HP (83 kW) olmak üzere iki adet elektromotor destekliyor. Elektrikli sürüş modunda da kullanıma sunulan 4WD modu, yollarda ve zorlu arazilerde daha iyi çekiş sağlıyor. Gücün dört tekerleğe eşit olarak dağılması sayesinde: ıslak, çamurlu, karlı veya virajlı yollarda üstün yol tutuş özellikleri sağlanıyor.

225 HP (165kW) gücündeki iki tekerlekten çekişli HYBRID 180 HP (132 kW) PureTech benzinli motoru önde e-EAT8 şanzımana bağlı 110 HP (80 kW) elektromotor destekliyor.

13,2 kWh kapasiteli Lityum-iyon batarya ile standart olarak 3,7 kW tek fazlı şarj ve 7,4 kW tek fazlı şarj cihazı olmak üzere farklı kullanım gereksinimlerini ve şarj çözümlerini karşılayan iki farklı entegre şarj çözümü bulunuyor.

ŞARJ  SÜRESİ…

 • 7,4 kW Wall Box ile: tek fazlı 7,4 kW entegre şarj cihazı ile 1 saat 45 dakikada tam şarj
 • Güçlendirilmiş soket (16A) ile: tek fazlı (3,7kW) entegre şarj cihazıyla 4 saatte tam şarj
 • Standart priz (8A) ile: tek fazlı (3,7 kW) entegre şarj cihazıyla 7 saatte tam şarj

 

 • 1,2 litre hacimli 3 silindir:
 • PureTech 130 S&S BVM6,
 • PureTech 130 S&S EAT8.
 • 6 litre hacimli 4 silindir:
 • PureTech 180 EAT8.

Dizel:

 • 1,5 litre hacimli 4 silindir:
 • BlueHDi 130 S&S MT6,
 • BlueHDi 130 S&S EAT8.

Fransa’da üretilen yeni Peugeot SUV 3008, 2020 sonunda Avrupa’da satışa sunulacak.

 

 

 

 

 

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu