Yeni Modeller

Bursalı Megane Sedan yenilendi

Türkiye’de en çok satılan 3 otomobilden 1’i olan Renault Megane Türk işçileri ve mühendisleri tarafından yenilendi. Daha fazla özellikle donatılan Megane sedan, yeni 1.0 TCe benzinli motoruyla satışta.

Renault’nun amiral gemisi Megane sedan mevcut haliyle ilk defa 2016 yılında satış çıktı. Bugüne kadar 200 binden fazla satışa ulaşan C sınıfının temsilcisi Megane sedan, Türkiye’de en çok satılan 3 araçtan 1’i konumunda. 21 yıldır otomobil satış pazarının lideri olan Renault’nun başarısında önemli bir paya sahip olan modelin özellikle iç tasarımı ve teknolojisi yenilendi.

Bursa’daki OYAK Renault Otomobil Fabrikaları’nda üretilen Megane sedan, en yeni teknolojilerle donatıldı, konfor ve güvenliği artırıldı.

Modelin, 10.2 inç gösterge paneli ve Renault EASY LINK multimedya sistemine sahip 9.3 dikey ekran ile iç mekan modernize edildi. Yeni sürüş destek sistemlerinin yanında 1.0 TCe benzinli motorla üretilen Megane sedan, 198 bin 100 TL’den başlayan fiyatlarla satışa çıktı.

ÇAĞDAŞ: BAŞARISINI ARTIRARAK SÜRDÜRECEK

Yenilenen Megane sedan ile ilgili açıklamalarda bulunan Renault MAİS Genel Müdürü Berk Çağdaş, “Daha fazla ergonomi ve konfor odaklı şık tasarım dokunuşlarının yanı sıra daha fazla teknolojik özellikle gelen Yeni Megane Sedan, bu başarıyı artırarak sürdürecek” dedi.

“Türkiye, C-Sedan segmentinin ağırlıkta olduğu bir pazar” diyen Çağdaş, “Öyle ki C-Sedan segmenti, ülkemiz binek otomobil pazarından yüzde 33 pay alıyor. Böylesine önemli bir segmentte satılan her 5 araçtan biri olma özelliğini taşıyan Megane Sedan, yenilenen yüzüyle birlikte 21 yıldır aralıksız devam eden binek otomobil pazarı liderliğimizi geleceğe taşımak için önemli kozlarımızdan olacak” ifadesini kullandı.

Megane Sedan’ın bazı özellikleri

– Yüzde 100 Pure Vision LED teknolojisi.

– Cosmo mavi ve inci beyazın da içinde olduğu 7 farklı dış renk seçeneği

– 16 ila 18 inç arası jant seçenekleri

Eğlence sistemi ve konfor

– 10.2 inçe kadar dijital gösterge paneline ek olarak 9,3 inç multimedya ekranı,

– Sürüş destek sistemi kontrolleri direksiyon simidinde bir araya toplandı

– Elektrokrom çerçevesiz dikiz aynası ve krom kaplamalı klima kumandaları

– Elektrikli ayarlanabilir sürücü koltuğu

– Daha akıcı ve yeni arayüzü ile Renault EASY LINK multimedya sistemi, Apple CarPlay ile uyumlu sisteme sahip.

– Eco, Comfort, Sport ve MySense olarak 4 farklı sürüş modu

 

Güvenlik teknolojisi

– Stop & Go özellikli (ACC) Adaptif Cruise Control, öndeki araç ile aradaki mesafeyi koruyarak hızlanma ve frenlemeyi düzenliyor.

– (AEBS) Aktif Acil Fren Destek Sistemi, tehlike anında sürücüyü uyarırken, sürücü tepki vermekte geciktiği takdirde frenleri devreye sokuyor.

– (RCTA) Arka Çapraz Trafik Uyarı Sistemi ise aracın arkasındaki engelleri algılayarak sürücüyü uyarıyor.

– Ayak frenden çekildiğinde aracın sabit kalmasını sağlayan Auto-Hold özelliği – (LDW) Şerit Takip Sistemi, (BSW) Kör Nokta Uyarı Sistemi gibi sistemler .

 

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu